Zuźka D. Zołzik i ohydny keks

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rosette

W przedszkolu zorganizowano Wesołe Miasteczko. Tak dzieci nazywają różne gry i konkursy. Zuźka D. Zołzik, jej koleżanki i koledzy biorą w nich udział. Zuźka już przygotowała w domu półkę na nagrody, tak jest pewna, że pokona wszystkich. Niestety, gdy dochodzi do konfrontacji, nic nie układa się tak, jak to sobie dziewczynka wyobraziła...

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

mystic_dream | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Zuźka ma 6 lat i chodzi do zerówki. Jednak słuchając jej przygód, człowiek ma wrażenie że słucha złośliwej, zołzowatej, pyskatej i samolubnej przynajmniej 10-latki. Książka niby "tryska humorem" ale mnie postać Zuzi tylko irytuje i zniesmacza. Teksty, które padają z ust niby-sześciolatki są zupełnie nie na miejscu i mają wartość anty-edukacyjną. Słuchałam akurat audiobooka z córką, ale było mi naprawdę nieprzyjemnie, gdy padały słowa:
"dziadek Heniek jest frajerem"
"nienawidzę tego smarkacza"
"wstrętny Józek, którego nienawidzę"
"Głupi, kretyński grzebień"

Nie polecam.

Amelia Podstawek | 2014-05-02

Bardzo pozytywna książka :) Przyjemnie się czytało,polecam na tzw. ,,książkowego kaca"

adgam_b | 2015-04-02

Nie mam osobnej opinii do każdej książki Zuźka D. Zołzik. Czytałam ją jak miałam 8 lat i przeczytałam ich 16. Moją pierwszą była "Zuźka D. Zołzik nie jest złodziejką". Pierwsza taka prawdziwa książka jaką zaczęłam czytać. Trafiłam na nią nie chcący w bibliotece i wszystkie miałam wypożyczone, a szkoda, że nie kupowałam, bo miałabym co dzieciom zostawić w przyszłości. Im na pewno będę tą serię kupowała. Śmieszna, głupkowata książka. Najlepsza dla każdego dziecka. Bardzo pobudza wyobraźnie. Polecam

Marta | 2017-02-02
KasiaBiPi | 2016-06-24
Na półkach: Przeczytane, Julia i Kuba
Przeczytana: lipiec 2016
JulaGufi | 2016-02-13
Matylda Saresta | 2015-11-13
kidnapped | 2015-02-20
Na półkach: Przeczytane, Bajeczki ;)
Emilka Szczepaniak | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015