Atlas motyli, t.2

Tłumaczenie: Małgorzata Chudzik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Atlas Motyli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gazeta Wyborcza
Schmetterlinge : erkennen & bestimmen
978-83-286-0592-9
Motyle, entomologia
flora i fauna
Adam

Większość motyli dziennych możemy bez problemów rozpoznać nawet na postawie zdjęcia. Znacznie trudniej jest zidentyfikować i sklasyfikować liczniejszą grupę motyli nocnych. Największa grupa motyli mniejszych to dla laika po prostu "mole". W przewodniku zamieściliśmy informacje o wszystkich najbardziej znanych motylach dziennych i nocnych zamieszkujących Europę. Świat skrzydlatych owadów nie...

W przewodniku zamieściliśmy informacje o wszystkich najbardziej znanych motylach dziennych i nocnych zamieszkujących Europę. Świat skrzydlatych owadów nie ma już tajemnic dzięki szczegółowym opisom, kolorowym zdjęciom i barwnym ilustracjom. Dowiadujemy się również, jakie zadania spełniają motyle w przyrodzie.

Warto poznać ten kolorowy świat, w którym rozpoznawane są nie tylko paź królowej czy rusałka żałobnik, ale też znacznie zmniejszające się populacje innych gatunków motyli.

źródło opisu: http://wyborcza.p

źródło okładki: http://wyborcza.pl