Agent JFK 8: Kaliber 45

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Agent JFK, Obca Krew". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Kalibr 45
agent jfk
Casthaluth

Pojedynek magii z rewolwerem na zakurzonej ulicy przed saloonem. Tak można by scharakteryzować kolejny odcinek przygód agenta JFK. Pustynny świat, zastygły w swym rozwoju na poziomie dzikiego zachodu ma tego pecha, że dysponuje cennym minerałem, na który ktoś ostrzy sobie zęby. Ktoś bardzo silny, kto dla swego celu nie waha się naruszyć kruchej równowagi między wymiarami. Agencja musi interweniować, ale wysłanie sztabu specjalistów jest niemożliwe. Los pada na Wydział Przemytu Interwymiarowego. I w ten sposób František Kovář – a właściwie John Smith – wkłada ponczo, a na głowę znoszonego Stetsona. Choć jeszcze nie wie, że rutynowa misja zwiadowcza zamieni się w końcu w walkę o uratowanie całego wymiaru oraz o życie kilkorga dziwnych dzieci.

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

Piotrek | 2015-10-20
Przeczytana: 11 września 2015

Ósmy tom to na całe szczęście wytwór innego pisarza niż Żamboch. Pomimo, że nadal akcja dzieje się w równoległych światach, są one bliższe czytelnikowi. Pan Schink zabiera nas na Dziki Zachód.

Miał być to atut książki i poniekąd jest, ale jest to taka sobie kopia filmowych westernowych klasyków niż porywająca powieść z gatunku s-f. Więcej tu pyskówek, salonowych bijatyk, niż walki z międzyświatowym złem.

Moim zdaniem był potencjał, ale książka się skończyła. Fani JFK na pewno powinni przeczytać z uwagi na świeże spojrzenie na losy tytułowego Agenta Kovara.

Marcin Drożyński | 2015-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2015

Długo wstrzymywałem się z przeczytaniem "Kalibra 45", gdyż wiedziałem, że Fabryka Słów niestety, nieodwołalnie, zakończyła wydawanie tej serii. Różny był poziom wcześniejszych części, słabsze teksty przeplatały się z lepszymi, ale znak rozpoznawczy JFK, czyli "akcja, potem akcja, a potem jeszcze więcej akcji", był zachowany zawsze. Na pewno nie było więc nudno i monotonnie, szczególnie, że każda część działa się w zupełnie innej czasoprzestrzeni.

Tym razem mamy dziki zachód. Po ilustracji na okładce i opisach na tyle książki, spodziewałem czegoś na kształt antywesternu z Clintem Eastwoodem. Ale nie, wtedy to nie byłby JFK. Ma być rozwałka, nie? No i jest, prawie przez całą książkę. Tempo akcji jest tak szybkie, że autorowi nie starczyło jej na zapełnienie 200 stron. Dostajemy za to trzy dodatkowe mini historyjki, które można traktować jako osobne opowiadania o innych znanych z cyklu członkach agencji. Książkę otwiera humorystyczny rozdział o bieżącej pracy profesora von Wondera,...

Marta | 2012-08-02
Na półkach: Przeczytane, 2012, Posiadam
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

niezawodnie kilkaset stron dobrej rozrywki :)

Marek Ścieszek | 2012-03-09
Przeczytana: 07 marca 2012

Dla kogoś, kto jak ja właśnie zaczyna przygodę z J. F. Kovarem, idealna reklama całej serii. Pomysłowe, z typowo czeskim poczuciem humoru.

Greg | 2012-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2012