Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Amber
Twenty seven
8370822029
Aneta

W przededniu II wojny światowej gwiazdor horrorów - człowiek o stu twarzach - przeistacza się w agenta o kryptonimie "27". Z rozkazu Hitlera ma zapobiec udziałowi USA w wojnie. O misji agenta dowiaduje się amerykański milioner od swojej narzeczonej - niemieckiej piosenkarki. Gdy dziewczyna ginie w Dachau, rozpoczyna pogoń za nieuchwytnym nazistą.

źródło opisu: http://literacki24.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Pawello | 2018-11-11

Od czasu do czasu fajnie wrócić do staroci, klasyków pulpy tudzież popkultury klasy A, B, C i jeszcze dalej ;) Trudno nie omawiać książki tego typu bez przywołania Forsyth'a, Ludluma czy Folletta. Klasyki szpiegowsko-political fiction w stylu Igły czy Dnia szakala zna większość interesujących się tematyką. W takich pozycjach zazwyczaj tło ograniczone jest do minimum i nie ma sensu sprawdzać detali historycznych bo wiadomo, że będą naciągane czy wręcz błędne (czy potraktowane propagandowo z punktu widzenia "demokratycznego" aby przekonać naiwnych). Liczy się akcja! Samo szukanie kreta. I to jest wielką zaletą tej książki.

Markor | 2018-07-22
Dweina | 2014-09-12