Wiktymologia

Wydawnictwo: LexisNexis
978-83-7620-576-2
Sajlent

Niniejsze wydanie odbiega swoją treścią i zakresem od Wiktymologii z 2006 roku. Zrezygno-wano z niektórych rozdziałów, a zamiast nich zostały omówione nowe zagadnienia, takie jak: ● wiktymologia kulturowa, ● teoretyczne perspektywy wiktymizacji kryminalnej, ● wiktymizacja osób o odmiennej orientacji seksualnej, ● kredytobiorcy jako ofiary, ● płeć w relacji do wiktymizacji. W...

● wiktymologia kulturowa,

● teoretyczne perspektywy wiktymizacji kryminalnej,

● wiktymizacja osób o odmiennej orientacji seksualnej,

● kredytobiorcy jako ofiary,

● płeć w relacji do wiktymizacji.

W podręczniku zostały rozszerzone problemy dotyczące między innymi podatności wikty-mizacyjnej, powtórnej wiktymizacji i klasyfikacji ofiar. Dokonano także aktualizacji da-nych statystycznych dotyczących patologii różnych sfer życia społecznego.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/26984,wiktymologia.html

Jasia | 2013-12-17
Przeczytana: 2007 rok