Ratunku! Przyjaciółki na pomoc

Tłumaczenie: Anna Błasiak
Wydawnictwo: Akapit Press
Out of my Depth
Livre

Już wkrótce! Druga część zwariowanych przygód Elektry!

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit Press, 2011.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kyou | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Ratunku, naprawdę tonę! Wszyscy czegoś ode mnie chcą!
Zabójczo przystojny tata Histerycznego Palanta koniecznie chce wiedzieć, czy jego syn jest prześladowany w szkole. Moja przyjaciółka Ruta zamęcza mnie pytaniami o dziwaczne zachowanie innej przyjaciółki, Łucji. Tata próbuje ode mnie wyciągnąć szczegóły życia uczuciowego mamy.
A ja? Moją głowę zaprzątają bardzo poważne kwestie. Na przykład: jak bardzo można rozciągnąć kawałek stopionego sera na pizzy bez rozerwania go? Hmmm, chyba jednak jestem totalnie płytka... Ale to właśnie moje prawdziwe, totalnie zakręcone życie! Witajcie w moim szalonym świecie!
Elektra Brown

Idealna na odreagowanie, jednak cudem pisarstwa nie jest.

Karina | 2013-10-03

Świetna książka, polecam całą serie :)

Aga13 | 2012-07-11

Wakcyjna lektura?Jak najbardziej!:)

Diana | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Bardzo się cieszę, że dorwałam drugą część serii o życiu Eklektry! Pierwszą przeczytałam gdzieś z rok temu i w sumie straciłam nadzieję, że w mojej bibliotece pojawi się druga część, ale ostatnio miło się zaskoczyłam.
Żałuję, że nie pisałam swoich mini-recenzji gdy czytałam pierwszą część, teraz jest już za późno bym tą pierwszą część opisała.
Elektra ma pełno problemów, rodzice którzy chcą się rozwieść, Ojczym ją wkurza, a nowa macocha jest jeszcze gorsza. Do tego tego niekontrolowana impreza, kilkakrotna kompromitacja przed przystojnym Latynosem i problemy rodzinne przyjaciółki to już sporo.
Od pierwszej części lubię Elektry za ją zwyczajność. Nie jest ładna, inteligencję ma raczej przeciętną, problemy również zwyczajne. I za tą zwyczajność ją lubię. Wymiotować mi się już chce od tych zawsze idealnych dziewczyn typu Mary Sue. Czasami tylko mnie wkurzała swoją próżnością oraz tym, że była nieco wulgarna. Ogólnie Elektra dla mnie to trochę taka Brytyjska Tomoko Kuroki z mangi...

Rasia | 2013-07-05
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Książkę dostalam od koleżanki na Wigilię. Nie była ona w moim stylu, to już góry wiedziałam, że nie przypadnie mi jakoś strasznie do gustu. Zwłaszcza, że koleżanka nie ma nosa do ksiązek, sama zresztą mało czyta. I nie pomyliłam sie, nawet chyba oceniłam książkę za wysoko i nie spodobała mi się ani trochę. Moge powiedzieć, że w niektórych momentach nawet mnie obrzydzała, a zdaje mi się, że tych momentów było naprawdę sporo. Niezbyt trafny prezent.

miraceti | 2017-01-24
Victoria2509 | 2015-12-10