Sekrety Edenu

Wydawnictwo: Sonia Draga
Secrets of Eden
978-83-7508-365-1
Ag2S

George Hayward, szanowany członek spokojnej społeczności sielankowego Haverill, morduje swoją żonę, po czym popełnia samobójstwo. Oczywiście tragedia ta wstrząsa całym miasteczkiem. Wśród najbardziej poruszonych jest nie tylko piętnastoletnia córka ... tragicznie zmarłej pary, lecz także pastor kościoła baptystów, który ledwie kilka godzin przed mordem ochrzcił Alice Hayward. Tymczasem...

tragicznie zmarłej pary, lecz także pastor kościoła baptystów, który ledwie kilka godzin przed mordem ochrzcił Alice Hayward. Tymczasem prowadząca śledztwo prokurator dochodzi do wniosku, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż się z pozoru wydaje, a podejrzenia kieruje właśnie na załamanego duchownego.
Moralnie niejednoznaczne, Tajemnice Edenu wypełnione są bolesnymi prawdami, aniołami i potworami. To prawdziwy majstersztyk autora Bez wyjścia i Wojny uczuć.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2011

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Aurora92 | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Na początku wydaje się, że to George Hayward, damski bokser, zamordował swoją żonę Alice, po czym popełnił samobójstwo. Później wszelkie podejrzenia padają na kogoś innego... ;)

Jednak ja od początku podejrzewałam, kto tak naprawdę okaże się sprawcą (nim jeszcze "się wydało"). I nie myliłam się. ;) To było do przewidzenia.

I wkurzała mnie ta nawiedzona świruska od aniołów. Nigdy więcej takich bohaterów.

Bohjalian ma specyficzny sposób opisywania zdarzeń. Opowiedziana tutaj historia nasuwa mi na myśl relacje reporterskie. Dla mnie nie jest łatwy w odbiorze. Mimo iż podchodzi do tematu od innej strony, w sposób świeży i przedstawia poważne kwestie w swoich książkach (to już moja druga tego autora), gdzie trzeba samemu zastanowić się nad pewnymi odpowiedziami, bo nie są do końca podane, to robi to w poważnie meczący sposób.
Tematycznie każda z jego powieści przedstawia nurtujące aspekty z życia, sytuacje, które zdarzają się realnie i czytelnik chętnie zapoznałby się z taką ich odsłoną, która proponuje autor byleby było podane w sposób mniej psychologiczny, a bardziej angażujący czytelnika, bo patrząc na inne oceny to nie tylko ja mam problem z jego książkami.

amrita | 2012-09-17

Małżeński taniec kata i ofiary w czterech odsłonach - ciekawa analiza postaw i uczuć osób wplątanych w bieg wydarzeń nieuchronnie zmierzających do tragedii, no ale... rodzina jest najważniejsza, dlatego cicho... sza... i niech się pozabijają! A co na to anioły? One czuwają - podobno.

Ewcia123450 | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Zdecydowanie dobrze napisana książka. Temat ciężki, dobrze opisany i do tego zastanawiałam się kto zabił i nie było to oczywiste. Bo na pewno nie ksiądz, więc kto?

anna8604 | 2012-05-28
Przeczytana: 27 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

jeszcze nigdy nie czytalam takiej ksiazki:)) kiedy zaczelam nic nie bylo jasne. niby maz zabil zone a potem siebie ale na potem wychodza na jaw calkiem inne zdarzenia i osoby. jest pastor i ona. romans przez chwile a gdy umiera ona wielkie poczucie winy ale nie do konca. bo on zaraz wchodzi w nowy "zwiazek". wychodzi na to ze niby on zabil meza ktory wczesniej udusil ja ale czy na pewno??? przez cale czytanie ksiazki zadajesz sobie to pytanie a na koniec niespodzianka!!! kto zabil... przeczytajcie:))))))))))))

weroni-kika | 2016-10-15
Przeczytana: 15 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż... Nie powiem, że się zawiodłam, ale oczekiwałam więcej po przeczytaniu opisu. Na początku przewidziałam, że Katie to zrobiła, chociaż miałam pewne wątpliwości, gdy później wychodziły na światło dzienne te wszystkie fakty o Stephenie.

Meybell | 2013-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2013

"-Modlisz się? [...] - Wszyscy się modlą - odparła wreszcie. - Nawet jeśli nie używają tego słowa. Nawet jeśli nie są całkowicie pewni, kogo lub co błagają. Dlaczego pytasz? Przestałeś się modlić? - Na to wygląda."

kajasl | 2012-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2012

Książka fajna ale nie porwała mnie.... styl pisania dla mnie troszkę chaotyczny... historia nawet ciekawa ale czegoś mi zabrakło, chyba dreszczyku :)

Johanna89 | 2016-10-20
dortigon | 2016-09-19