W tajnych służbach prezydenta

978-83-89344-80-9
tajne służby, wywiad
literatura faktu
bsd

Nigdy wcześniej żadnemu dziennikarzowi nie udało się przeniknąć przez mur tajemnicy, otaczający amerykańską agencję Secret Service, elitarny korpus agentów, którzy przysięgają przyjąć kulę w obronie prezydenta i jego rodziny. Po przeprowadzeniu wywiadów z ponad setką obecnych i były agentów Secret Service, autor bestsellerów i laureat licznych nagród Ronald Kessler po raz pierwszy ujawnia jej sekrety.

Agenci Secret Service to ludzie-kamery, obserwujące wszystko, co dzieje się za kulisami Białego Domu. Kessler przedstawia zaskakujące, wcześniej nieznane historie o prezydentach, począwszy od Johna F. Kennedy’ego i Lyndona Johnsona po George’a W. Busha i Baracka Obamę, jak również o ich rodzinach, współpracownikach i doradcach.
Opisuje zagrożenia, przed jakimi stoi agencja i jej funkcjonowanie. Pokazuje jak szkoleni są agenci i w jaki sposób oceniają niebezpieczeństwa.
Znajdziemy tu też opisy nieudanych zamachów, które nigdy wcześniej nie zostały podane do publicznej wiadomości. Autor przytacza wypowiedzi naocznych świadków o atakach, które wystawiły na próbę działanie Secret Service, w tym o heroicznej wymianie ognia z niedoszłymi zabójcami prezydenta Harry’ego S. Trumana, o strasznym dniu, w którym John F. Kennedy zginął w Dallas i o przytomności umysłu agenta, który ocalił życie Ronalda Reagana. Tylko agenci Secret Service znają prawdę o prezydentach, a Ronald Kessler to jedyny dziennikarz, który zdobył ich zaufanie.

źródło opisu: http://www.empik.com/w-tajnych-sluzbach-prezydenta...(?)

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/w-tajnych-sluzbach-prezydenta-bprod57386787.jpg

keo | 2013-12-03

Dość ciekawe, szybko i przyjemnie się czyta.

Magduszenka | 2016-01-06
Przemek | 2015-05-24