Modernistyczny dramat ciała. Maria Komornicka

Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN
83-87456-07-1

Maria Komornicka wraca na scenę literatury. Zagadkowa biografia oraz słabo znana twórczość tej młodopolskiej poetki przyciągają uwagę i sprzyjają szerzeniu się legendy Komornickiej - Piotra Odmieńca Własta. Nadeszła zatem pora, aby przybliżyć jej postać i dzieło w pracy historycznoliterackiej, nie pozbawionej odniesień do skomplikowanej sytuacji filozoficzno-psychologicznej i światopoglądowej tamtych czasów, w której odnaleźć można wiele analogii do trudności życia duchowego dzisiaj.

źródło opisu: Wydawnictwo IBL PAN, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie