Rok święty w Wielkopolsce

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
religia
jagarkar

Książka przybliża najważniejsze wydarzenia Roku Jubileuszowego i miejsca z nimi związane, a także pomaga duchowo przygotować się do przeżycia tego niezwykłego czasu. Przedstawiając program obchodów i zapis uroczystości, które miały już w tym roku miejsce w całym Kościele Powszechnym, koncentrujemy się na Wielkopolsce, naszym miejscu na ziemi, gdzie też narodziliśmy się jako naród....

Przedstawiając program obchodów i zapis uroczystości, które miały już w tym roku miejsce w całym Kościele Powszechnym, koncentrujemy się na Wielkopolsce, naszym miejscu na ziemi, gdzie też narodziliśmy się jako naród. Przedstawiamy wszystkie kościoły jubileuszowe w Wielkopolsce wraz ze szczegółowymi informacjami i programem, jaki przygotowali duszpasterze na ten szczególny rok. Książka zachęca, by pielgrzymując poznać świątynie Roku Jubileuszowego w naszym regionie.
"Ich drzwi są otwarte dla wszystkich! Niech wejdzie przez nie ten, kto czuje się przygnieciony winą i kto widzi siebie ubogim w zasługi; niech wejdzie ten, kto czuje się jak popiół rozwiewany przez wiatr, niech wejdzie słaby i nieufny w odzyskanie dawnej żywotności od Serca Chrystusowego" - zachęca na Jan Paweł II.

źródło opisu: Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie