Wielka inwersja

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Primary Inversion
978-83-7574-580-1
Casthaluth

Jestem czymś więcej niż tylko Twoją śmiercią. Jestem Jugernautem. Jestem żywą bronią. Sztuka wojenna osiągnęła poziom wykluczający udział ludzi w bitwach. Superinteligentne statki nie dają pilotom najmniejszych szans. Przeżyją tylko zabójcy symbiotycznie związani ze swoimi myśliwcami. Nigdy nie zabijamy bez skrupułów. To niemożliwe. Jesteśmy empatami. Wiemy co czują nasze ofiary. Nie masz...

Nie masz przede mną sekretów. Słyszę Twoje myśli i czuję Twój lęk. Moduł wszczepiony w kręgosłup napina mentalną smycz... Nie zabijaj - cedzi wprost w umysł. Maszyna poskramia duszę.

Nie zabiję Cię. Jeszcze nie teraz... Ale pamiętaj, że ja już Cię znam. Lepiej niż rodzona matka, lepiej niż najlepsza kochanka. I wiem kiedy umrzesz z mojej ręki...

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

Brethil | 2014-03-08
Przeczytana: 15 lutego 2014

Patrząc na tą książkę, mogłoby się wydawać, że mamy przed sobą całkiem przyzwoite science-fiction. Może bez jakichś fajerwerków, nowatorskich rozwiązań i tak dalej, ale po prostu- science fiction. Solidna dawka akcji, gdzieś tam opisy zaawansowanej technologii, główna bohaterka cyborg...Otóż NIE.

Podstawowym celem tej podstępnej pozycji jest wprowadzenie niewinnego czytelnika w błąd i sprowadzenie go na manowce zupełnie nowego gatunku literackiego. Zaczyna się całkiem niewinnie- mamy Soz, Jagernautkę czyli żołnierz związaną telepatycznie ze swoim myśliwcem i, jakby tego było mało, odczuwającą to, co czują zabijani przez nią ludzie. Powieść toczy się z jej punktu widzenia, więc całe szczęście, że jej postać jest dość starannie zarysowana i nie razi sztucznością. Soz ma rozterki moralne, denerwuje ją stereotyp dotyczący jej zawodu. I wszystko toczyłoby się swoją koleją, gdyby nie to, że Jagernautka w podejrzanych okolicznościach poznaje Jaibriola, następcę tronu Handlarzy, czyli...

Elenaj | 2012-11-10

Bardzo chciałam przeczytać " Wielką Inwersję",ponieważ napisała ją pani , która jest naukowcem i to nie byle jakim,a książki Science fiction , pisane przez nich są wiarygodne- oczywiście wielbiciele tego gatunku wiedzą o co mi chodzi.
W tym względzie nie zawiodłam się - świat, a właściwie wszechświat,wykreowany przez autorkę jest wspaniały, a dla wielbicieli astrofizyki i fizyki kwantowej- szczególnie ciekawy.Tak właśnie wyobrażam sobie przyszłość ludzkości.
Porażką natomiast jest wątek osobistych przeżyć bohaterki.Jako że jestem kobietą więc nie mam zastrzeżeń co do wątków romantycznych,dodają nawet smaczku w tego typu literaturze ,ale jakiś poziom , adekwatny do reszty książki, by się przydał.
Naukowcy nie powinni pisać romansów-kategorycznie powinno się im tego zabronić.

Blair | 2012-04-18
Na półkach: Przeczytane, *2012*
Przeczytana: 18 lutego 2012

"Jesteśmy empatami. Wiemy co czują nasze ofiary."

Ostatnio czytałam już tyle książek, w których występował, a wręcz przyćmiewał inne, wątek o wielkiej miłości dwojga bohaterów, że stwierdziłam, iż trzeba powiedzieć dość. Sięgnęłam zatem za pozycję, której opis od wydawcy gwarantował mi chociażby cień szansy na pewną dozę bezpieczeństwa. Ile mi po tym pozostało? Cóż… można stwierdzić, że bardzo trudno jest znaleźć jakiekolwiek miejsce w cieniu, gdy pogoda na dany dzień przypomina największy upał stulecia.

Casherine Asaro od dziecka uczyła się baletu i gry na fortepianie. Rodzice - naukowiec i literatka - z wielką troską podeszli do kwestii jej wykształcenia. W efekcie, po licencjacie z chemii, który zdobyła z najwyższą możliwą do zdobycia lokatą, obroniła magisterium z fizyki na kalifornijskim UCLA, a później doktorat na Uniwersytecie Harvarda. Uczy matematyki, fizyki oraz chemii - skutecznie i z sukcesami - jej uczniowie zdobywają laury w konkursach nie tylko na szczeblu...

WojteK | 2013-09-13
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Dosyć dobra książka. Troszkę batalistyki, troszkę, obyczaju, trochę tajemnicy. Intrygi i ludzie dostosowani do wyczuwania emocji innych. Ciekawa pozycja.

Souris | 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

Dla mnie to była dobra książka i dobre SF. Nie jestem fanką romansów, ale tu ten wątek mi nie przeszkadzał. Poza tym to pierwszy tom całej sagi, stąd takie a nie inne zakończenie. Szukałam informacji czy Fabryka lub ktokolwiek inny mają zamiar wydać całość i się nie doszukałam - niestety. Chętnie przeczytałabym kontynuację. Ta książka miała to co w SF lubię. Były dobre opisy nowych technologi dodatkowo z perspektywy dość naukowej, szczególnie przypadł mi do gustu proces inwersji i sieć Keyla. Poza tym cenię sobie obrazowe opisy innych światów, planet i tu też nie mogłam narzekać. Główna bohaterka była dla mnie dość interesującą postacią i dobrze rozpisaną jeśli chodzi o przeżycia wewnętrzne, co pozwala na większe zrozumienie i utożsamienie właśnie.
Podsumowując: trafiłam na odpowiednią książkę w odpowiednim czasie. Miałam ochotę na obrazowe SF o dużym tępię i je dostałam.

ZielonyGandalf | 2013-07-16

Fantastyczna książka. Bedąc wychowana na Star Wars podchodziłam do niej z myślą " Ot takie sobie sf na rozluźnienie", zaś gdy zaczełam czytac ciąle mówiłam sobie " jeszcze jeden rozdział". Warta polecenia, naprawdę dobra lektura.

Yes | 2014-08-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Największym grzechem tej książki jest brak jakiegokolwiek celu głównego dla bohaterki. W praktyce książka składa się z trzech luźno powiązanych przygód bohaterki, w dodatku o niskim poziomie fabularnym.

Crusher | 2013-10-21
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Książka łącząca w sobie niesamowitą historię jagernautki (pilota kosmicznego myśliwca) z szybką i wartką akcją. Czasami zbyt męcząca natłokiem skomplikowanych sformułowań i danych.

Trikster | 2013-01-20
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Niby świat jest wspaniały, cała ta technologia i telepatia... Ale naprawdę trudno mi uwierzyć w historię miłosną przedstawioną na kartach książki. Wielka szkoda.

hijack | 2015-09-16
Na półkach: Sci-fi, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2015

Brazylijska telenowela Sci-fi. "Opis" książki który czytamy z tyłu na okładce rażąco mylący. Sugeruje zupełnie inną zawartość.