Mroczna legenda

Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Cykl: Mrok (tom 7)
Wydawnictwo: Amber
Dark Legend
mrok, przeznaczenie, światło, krew, głód, strach,
R_xxoo

Byli panami mroku i przez całą wieczność poszukiwali przeznaczonych im pań światła… Obudził się głęboko pod ziemią i poczuł głód. Dojmujące pragnienie krwi, domagające się zaspokojenia. Lecz gdy przemierzał nocne paryskie ulice w poszukiwaniu ofiary, usłyszał głos – kojący, dający siłę i nadzieję na ocalenie. Francesca promieniuje dobrocią, jak słońce światłem. Ale Gabriel obawia się, że...

Francesca promieniuje dobrocią, jak słońce światłem. Ale Gabriel obawia się, że pociąg, jaki czuje do tej kobiety, doprowadzi do tego samego, co stało się z jego bratem. A wtedy na świecie będą istniały dwa potwory. I choć przeczuwa, że Francesca będzie jak gorący jedwab w jego objęciach, choć wie, że uzależni się od smaku jej krwi, hamuje swój głód ze strachu o jej życie i o swoją duszę. Ona jednak oświadcza niespodziewanie: „Dobrowolnie ofiaruję ci moje życie”.
Skąd śmiertelna kobieta zna starodawną formułę znaną tylko Karpatianom?

źródło opisu: www.paranormalbooks.pl

źródło okładki: źródło własne

Beata | 2013-11-02
Przeczytana: 24 lutego 2013

Mroczna legenda jest to tak naprawdę ósma już część o Karpatianach (Dark Nights (7) w Polsce nie została wydana- jest tam opisane skąd wzięli się starożytni z ich rasy i czemu nikt o nich nie słyszał).

Tak więc teraz mamy przyjemność poznać losy Francesci - kilkusetletniej i najstarszej Karpatianki jak na razie w tej serii oraz Gabriela - 2000 letniego bliźniaka, walczącego z własnym bratem.

Wydarzenia w Mrocznej legendzie dzieją się już od pierwszych stron gdzie mamy przyjemność zapoznać się już z najstarszymi osobnikami tejże rasy.

Moim zdaniem, ta część najlepiej opisuje miłość między nie tylko kobietą a mężczyzną ale też między rodzeństwem oraz empatii do dzieci. Wielowątkowa fabuła jest tu bardziej dopracowana, język przystępny przez co pozycja ta jest idealna na wieczór.

Uhh Gabriel czyż istnieje piękniejsze imię ? Moim zdaniem nie ;D
Cóż za mężczyzna ! Takich to ze świecą szukać (pewnie śpią pod ziemią); pp Powiem tylko tyle że jest cudowna ;) Na momenty 18+ nie musicie długo czekać :D

PS W bibliotece skończyły się książki z tej serii !! I Cóż ja pocznę ?! ;(

Cóż, mogę powiedzieć książka pozytywnie mnie zaskoczyła.

Czytałam poprzednie książki z tej serii Christine Feehan i musze przyznać że ,wszystkie bardzo mi się podobały, jedne były lepsze, jedne mniej fajne. Poprzednia część "Mroczny płomień "była fajną książka, ale momentami wiało w niej nuda. Natomiast "Mroczna legenda "jest według mnie druga najlepsza częścią, zaraz po Mrocznym blasku ".

Książka opowiada o historii legendarnych bliźniaków największych wojowników i łowców Karpatian Gabriela i Luciena. W tej części głównym bohaterem jest Gabriel (swoją drogą piękne imię, idealne dla romantycznego kochanka).Gabriel ostatnie dwa stulecia, spędził uwięziony pod ziemią. Uwiezil się wraz z bratem blizniakiem Lucjanem ,po kolejnej bitwie w Paryżu. Obaj bracia bardzo się kochali i dzielili ze sobą wiedzę i dzielnie walczyli u swojego boku. Złożyli sobie przysięgę, ten który pierwszy zostanie pokonany przez mroczna naturę i zamieni się w wampira, ma zostać zgladzony i zabity przez...

KateKatieKatrin | 2013-12-01

Standardowo zacznę od tego co zachęciło mnie do przeczytania tej książki. W tym przypadku ( tak jak w wielu) był to tytuł i czcionka jaką został wydrukowany. Logicznie rzecz biorąc tytuł sam w sobie ( moim zdaniem) wskazywałby, że książka jest horrorem lub co najmniej thrillerem, no ale to jednak fantasy. Czcionka bardzo mnie urzekła. To "M" w słowie "mroczna" oraz niecodzienne "o" ukazują, że to, co kryje się pod okładką jest naprawdę bardzo mroczne... Jakże się myliłam!

Opis też był bardzo dobry (lepszy niż być powinien). Spodobał mi się początek drugiego akapitu:

"Obudził się głęboko pod ziemią i poczuł głód. Dojmujące pragnienie krwi, domagające się zaspokojenia".

Jak dla mnie to wskazuje na to, że Gabriel jest wampirem (przynajmniej tu się nie pomyliłam). Zgoła raczej nie toleruję wampiryzmu i wszystkiego z nim związanego. Ale jeszcze ta wzmianka o dwóch potworach na świecie zupełnie mnie przekonała, by książkę przeczytać.

Początek był całkiem dobry. O tym, że...

Kiriza | 2013-08-23

Gniot. Ale muszę przyznać,że się ubawiłam, czyli właściwie cel spełniony- rozrywka. Tylko czemu takie przynudzanie oprócz dziwnej realizacji pomysłu.
Dowiedziałam się o nowej teorii wampiryzmu.
Książka jest o potencjalnych wampirach zwanych Karpatianami.
I wedle książki Karpatianie są dobrzy, wampiry złe.
Wampirem może stać się Karpatianin co przejdzie na stronę zła- szczegółów, oprócz tego, że pozwoli stać się sobie potworem, nie znalazłam.
Karpatianie:
- nie są ludźmi
- mogą stać się wampirami jak wyżej wspomniano, ale nie muszą
-śpią w dzień
- nie śpią w trumnach( jako wampiry zresztą też nie)
-śpią za to w ziemi
-mogą przemieniać się w ptaki, krople wody, latać , uzdrawiać
- telepatia jest oczywista
-panowie Karpatianie walczą z wampirami, od tego mrocznieją i mają ochotę stać się wampirami
- ciż sami panowie Karpatianie w szybkim czasie przestają widzieć kolory (daltoniści?) i nie odczuwają emocji
-panowie Karpatianie odzyskują kolorowe i emocjonalne widzenie świata kiedy...

Assari | 2012-12-18
Przeczytana: 2013 rok

jedna z lepszych książek tej serii, bardzo wciągająca, czyta się ją jednym tchem :)

Linoskoczek | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Wzorzec kiczu.
On budzi się po iluś latach i od razu trafia na nią.
W Paryżu.
Wszyscy mówią po parysku. Tfu! Francusku. A jak wokoło francusko to i seksu mnogość. Aha, w tej Francji to żyją tacy Francuzi jak: Brice, Skyler Thompson, jej tato, ponadto nasi Karpartianie, znaczy ona i on.
Obcych jak mrówków.
Żadnych Francuzów!
Choć i tak wszyscy gadają po francusku. Co za elegancja! Ponadto jest bardzo konsekwentnie, np. Karpatianie (rasa onego i onej) są długowieczni, ale rodzi się mniej dziewczynek niż chłopców. Ponadto kobiety w ciążę mogą zachodzić tylko raz. Tu uwaga: ona pragnie wielu dzieci.
Urodzi dziesięcioraczki?
Wielu Karpatian zostaje wampirami, bo towarzyszek nie znajdując, muszą niejako. To poprzez to regulowanie populacji, by ich za wielu nie było. Niby natura sama z siebie tak sprawia.
Konkluzje:
- Karpatianie choć długowieczni, to nieśmiertelni nie są;
- co drugie pokolenie liczebność tej rasy będzie maleć, chyba, że kobiety rodzą dziesięcioraczki;
- ale nie rodzą, bo...

Irena | 2013-12-16

jeżeli masz dość codziennych spraw, ta książka pozwoli Tobie przenieść się w inny wymiar.Bardzo podobała mi się fabuła.

WampireQ | 2012-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Zajebiste ! Nie mam nic więcej do dodania ;D

Scarlett | 2012-04-13
Przeczytana: 20 marca 2012

Sądzę, że pomysł na te serię został już wyczerpany do dna. Nic więcej nie da się z nim zrobić. Książka była dla mnie monotonna, przewidywalna. Podczas czytania myślałam o milionie innych rzeczy, które mogłam robić, zamiast męczyć tę powieść. Może i nie jest źle napisana. Pewnie komuś może przypaść do gustu. Można ją sobie przeczytać – tylko po co?