Ukraina

Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-782-8
masaii

Państwo rozciąga się od Bieszczad po Krym i dalej. To taka odległość, że można zapytać: gdzie Rzym, gdzie Krym? A po drodze jest wszystko, stepy prawie jak w Mongolii (pisał o nich Mickiewicz), duże rzeki Dniepr i Dniestr, historyczne miasta: galicyjski Lwów, urodziwy Kijów, nadmorska Odessa. Na Ukrainie stoczono wiele bitew, tu doszło do katastrofy elektrowni atomowej w Czernobylu. Nad krajem unosi się jednak duch słowiańskiej egzotyki, widocznej w obyczajach i folklorze.

Przewodnik ilustrowany Ukraina:
- dostosowane do wymagań współczesnych turystów,
- niezbędne w planowaniu podróży: dzięki wizualizacji atrakcji łatwiej ustalić listę miejsc do zwiedzenia,
- niezastąpione na wyprawie,
- cenne jako "album-pamiątka z podróży",
- łączą cechy praktyczne Przewodników Pascala z ekskluzywnym ilustrowanym wydaniem,
- praktyczne i estetyczne,
- funkcjonalność w zakresie formy (okładka zintegrowana, poręczny format, odpowiednia liczba stron, zakładki),
- funkcjonalność w zakresie układu informacji,
- każdy rozdział wyróżniony jest innym kolorem marginesu,
- każdy rozdział opatrzony jest dodatkowym spisem treści,
- każdy rozdział poprzedzony jest wskazówkami "Nie przegap!",
- informacje praktyczne, np. o hotelach czy restauracjach, umieszczone sa na odrębnych kolorowych stronach,
- informacje praktyczne dotyczące atrakcji turystycznych znajdują się na kolorowych marginesach tuż przy opisach obiektów,
- około 200 zdjęć,
- kolorowe, duże mapy,
- interesujące i proporcjonalne,
- historia i geografia, tradycja, język,
- informacje praktyczne,
- ciekawostki, osobiste wrażenia autorów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal 2007

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1480_Uk...»