Wyprawa po królewskiego łososia

BeArcik

źródło okładki: http://bialykruk.com.pl/

BeArcik | 2011-09-09
Przeczytana: 11 lipca 2011

Zacznę od tego, że książka zupełnie rozminęła się z moimi wyobrażeniami o niej zanim zaczęłam czytać i różnica ta nie wyszła jej na dobre. Przede wszystkim nie da się ukryć w jakich czasach została napisana - liczne porównania kapitalistycznej Finlandii z komunistyczną Polską oczywiście na korzyść tej drugiej mocno trącają propagandą, co zawarte w poglądach obu głównych bohaterów nie czyni ich raczej postaciami stworzonymi do lubienia, tym bardziej, że młodszy swoją postawą polityczną do złudzenia przypomina Cezarego Barykę Żeromskiego. Przymykając jednak oko na bohaterów można ujrzeć bardzo ciekawy przewodnik po Finlandii, dość szczegółowo prezentujący kraj i jego mieszkańców oraz zawierający liczne ciekawostki. Może i książka sama w sobie mnie nie zachwyciła, ale cieszę się, że ją przeczytałam.

Mbombolona | 2016-05-30
ryszpak | 2016-02-29