Szpital śmierci

Requiem
83-7082-632-6
thiller medyczny, mcclure
Bastet

Znany dziennikarz, James Kincaid, uczestniczy przypadkiem w inauguracji nowoczesnego centrum medycznego. Poznaje pielęgniarkę, która zwierza mu się ze swoich podejrzeń dotyczących działalności szpitala. Tymczasem dr Tolkien stwierdza, ze wielu z jego nie rokujących nadziei na wyzdrowienie pacjentów umiera wkrótce po przybyciu do centrum. Lekarz i dziennikarz rozpoczynają śledztwo, które prowadzi w sfery polityczne.

źródło opisu: Amber

źródło okładki: Amber

Żona_Pigmaliona | 2018-04-12

W tak zwanej służbie ? zdrowia (chociaż nie tylko tam) jak nie wiadomo o co chodzi , to z pewnością chodzi o pieniądze . Najczęściej wielkie pieniądze . Ale chodzi też o to w jaki sposób te pieniądze '' zrobić '' , na czym zaoszczędzić . Najlepiej przecież oszczędza się na najsłabszych , lub tych którzy nie potrafią się bronić , przy czym jedni i drudzy to najczęściej te same osoby . Tutaj więc książka Kena McClure'a nie jest niczym odkrywczym . Zresztą po iluś tam przeczytanych pozycjach innych autorów thrillerów medycznych , ta książka tym bardziej niczym nie zaskakuje . Jest też dość naiwna i obfituje w sprzyjające zbiegi okoliczności . Przykład ? proszę : główny bohater ma upośledzoną córkę i poznaje pielęgniarkę , ona nie dość że jest zjawiskowo piękna , sama (czytaj ; do wzięcia) , to jeszcze z wykształcenia jest dyplomowanym psychologiem i zakochuje się w naszym bohaterze bez pamięci . To nie jedyny przykład dziwnych i ze wszech miar '' pomocnych '' zbiegów okoliczności ,...

emi | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Przypadkiem trafiłam ostatnio na tą książkę, a raczej na audiobook'a. Bardzo ciekawa historia, zakończenie trochę niespodziewane, po prostu książka dla mnie.

drwitt | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wciągająca. Jednakże brakuje w niej elementu zaskoczenia. Mało zwrotów akcji, struktura bardzo podobna jak w innych książkach tego typu: doktor/dziennikarz/policjant przeprowadza śledztwo, poznaje kobietę, ktoś próbuje zabić najpierw jego, później ją, jednak bohaterowi udaje się zarówno rozwiązać sprawę, jak i uratować partnerkę.

Jedynym zaskoczeniem tutaj tak naprawdę jest zakończenie. Sprawia wrażenie, jakby autor zapomniał dopisać jednego rozdziału i dał książkę do druku. Można się domyślać, ale chciałoby się wiedzieć, co było dalej. Czy Jim i Eve przeżyli? Co się stało z jego córką, siostrą i jej nienarodzonym jeszcze dzieckiem? Co dalej z gazetą, dla której pracował Kincaid? Czy historia została opublikowana? Czy szpital zaprzestał swoich praktyk a odpowiednie osoby zostały pociągnięte do odpowiedzialności? Czy przestali ginąć niewinni ludzie?

Podsumowując:
4/10
*przewidywalność
*mało zwrotów akcji
*"urwana końcówka"

Z tego pomysłu mogło powstać coś o wiele lepszego.

Niewtajemniczona | 2011-07-29
Na półkach: Przeczytane, Thrillery
Przeczytana: 07 lipca 2011

Równie dobra, jak reszta książek. Końcówka - prosiłoby się o wyjaśnienie. Zgrabnie napisana. Jedyne co mi nie za bardzo się podobało, to osoba dziennikarza, w roli głównego bohatera, zamiast, jak w reszcie książek, jakiegoś doktorka. Ale polecam.

Walentynka86 | 2011-09-06

Znakomicie zbudowane napięcie :) Książka pełna zwrotów akcji i sprawia że gubimy się w domysłach, a o to chodzi w tego typu literaturze.

Patrycja | 2012-04-03
Przeczytana: 30 marca 2012

Słaba, ale nie spodziewałam się arcydzieła, zatem nie czuję się zawiedziona.

Catherpie | 2013-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Musze przyznac, ze ksiazka wywarla na mnie duze wrazenie.

meggy435 | 2018-01-10
Krystyna | 2017-12-20