PHP Praktyczne projekty

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-0943-7
kareena

Język PHP nie od dziś stanowi jeden z najłatwiejszych w nauce i najelastyczniejszych języków programowania. Jego ogromne możliwości wykorzystywane są na ogół przy tworzeniu interaktywnych stron internetowych, a obiektowy charakter oraz modułowość stanowią atuty dla programistów, wreszcie zwolnionych z konieczności ustawicznego przepisywania tego samego kodu. Jak każdego innego języka, także i PHP najłatwiej nauczyć się na konkretnych, praktycznych przykładach -- wiele z nich zamieszczono właśnie w tej książce.

"PHP. Praktyczne projekty " to naprawdę wyjątkowy podręcznik do nauki PHP. Nie spodziewaj się tu suchych, typowo podręcznikowych teorii! Znajdziesz w nim za to omówienie wszystkich elementów języka PHP, działania skryptów, funkcji i bibliotek wraz z dowcipnymi i przejrzystymi przykładami ich użycia. Pierwsza część książki wprowadzi Cię w świat PHP oraz wyjaśni, jak stosować i łączyć poszczególne polecenia w dobrze działający kod. Z następnych rozdziałów wyniesiesz już umiejętności czysto praktyczne, dotyczące wszystkich obszarów wykorzystania tego języka przy tworzeniu najróżniejszych projektów.

* Instrukcje wyjściowe i sterujące, stałe, zmienne, wyrażenia oraz operatory
* Funkcje w PHP i ich biblioteki
* Programowanie obiektowe i formatowanie kodu PHP
* Podział skryptu na wiele plików i generowanie kodu HTML
* Przetwarzanie napisów litera po literze i podstawy przetwarzania tablic
* Tworzenie i wyszukiwanie plików, krojenie plików tekstowych
* Wyrażenia regularne i przetwarzanie wsadowe
* Wybór podstrony serwisu
* Walidacja zmiennych URL i stosowanie kilku zmiennych URL
* Szablony Smarty i PHP
* Wsadowe tworzenie baz danych i ich wizualne projektowanie w programie MySQL Workbench
* phpMyAdmin, PDO, Propel i inne tajemnicze nazwy
* Funkcje mysql_xxx
* Kontroler jednowymiarowy oraz dwuwymiarowy
* Moduł mod_rewrite
* Wzbogacanie aplikacji o obsługę przyjaznych URL-i oraz routing przyjaznych adresów URL oraz ich routing

źródło opisu: okladka

źródło okładki: plyta cd dołączona do książki

Hatezit | 2012-05-27
qswyt | 2011-12-30