Naprzód, Wspaniali!

Wydawnictwo: Zielona Sowa
837220392X

Inne wydania

Wstąpienie w szeregi Wspaniałych to wcale nie taka łatwa sprawa. Równie trudne okazuje się utrzymanie tego tytułu. Trzeba przecież czymś się wyróżniać, no i być naprawdę wyjątkowym. Grupa przyjaciół chce za wszelką cenę udowodnić, że właśnie im ten tytuł się należy. Postanawiają więc rozwiązać zagadkę tajemniczych wydarzeń związanych z podziemiami browaru w ich miasteczku.

Uśmiałam się pełna humoru, ciepła i świetnych przygód chłopców zwanych wspaniałymi...akcja rewelacyjna,napisana fajnie wspaniale rozwiązywali zagadkę browary...genialna książka uwielbiam:)

PapierowyTygrys | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

NAJWSPANIALSZA powieść NAJWSPANIALSZEGO pisarza dziecięco-młodzieżowego w historii. Naprzód WSPANIALI.

Tak się jakoś złożyło, że w ciągu ostatnich kilku dni nie miałem pod ręką nic do czytania dla dorosłych, a trochę wolnego czasu. Sięgnąłem więc na półkę córki… No dobrze, przyznam się – nawet gdybym miał inny wybór i tak bym sięgnął, bo tkwi we mnie wieczny chłopiec i do klasyki oraz kanonu szczenięcych lat wracam dość regularnie. Nienacki, Szklarski, Centkiewiczowie i oczywiście mistrz nad mistrze: Niziurski. Czułbym się znacznie uboższy, gdybym do jego książek nie wracał.

Pana Edmundowe dokonania jakie są, każdy wie, więc opowiadać, o czym mniej więcej „Naprzód wspaniali” traktują, sensu nie ma za grosz. W każdej książce Autora chodzi przecież o to samo: o niewiarygodne przygody urwisów spisane przez zawodowca magicznie lekkim piórem, z niewymuszonym poczuciem humoru… No właśnie, chwytam się zgranych motywów (lekkie pióro, niewymuszone poczucie humoru) bo tylko tak umiem, a...

Krzysiek | 2015-05-06
Przeczytana: 05 maja 2015

Kolejna przeczytana przeze mnie „młodzieżówka” z okresu PRL. I kolejny mile spędzony na lekturze czas. Pan Niziurski potrafił oczarować moim zdaniem czytelnika. Ilekroć czytałem w młodości jego książki, nigdy się nie nudziłem i nigdy nie zawiodłem treścią fabuły. W przypadku opisywanej książki było tak samo. Nie zauważyłem żadnych dłużyzn. Historia opowiada o kilku chłopcach (ze starszych klas szkoły podstawowej o ile dobrze pamiętam), nazywanych Wspaniałymi (z racji tego, że wsławili się jakimiś szczególnymi osiągnięciami, tudzież zdolnościami). I jak to często w tym wieku bywa, ciągnie ich do heroicznych czynów. Okazja ku takiemu właśnie chwalebnemu zachowaniu sama „pcha im się w łapy”. Oto kilku zacnych obywateli małego miasteczka, w którym mieszkają, zaczyna spotykać się późnym wieczorem w okolicach starego przedwojennego browaru. Chłopcy zaczynają ich podejrzewać o jakieś przestępcze zamiary i podejmują decyzję, że będą ich śledzić. Postanawiają również przyłapać ich na...

PABLOPAN | 2012-04-20

Pewnie się powtarzam, ale książki Niziurskiego to ulubione książki mojego dzieciństwa.

Olek | 2012-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Bardzo polecam!! Milo się czytało.

mirekk | 2010-08-04

Książki super, coraz bardziej debilne okładki

mirekk | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Przygoda

Fajna. Pierwsza cz??? "trylogii odrzywolskiej".

Piotr Maciaszek | 2013-04-03
Przeczytana: 04 marca 2012

Bardzo fajna książka!!!

Catalina | 2010-08-17
coldlily | 2014-08-05

Fajne wspomnienie dzieciństwa. :)