Brat Franciszek

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
biografia, religia
Bastet

Kim był święty Franciszek? Złotym młodzieńcem wiodącym hulaszcze życie i marzącym o rycerskiej sławie? Biedaczyną, za którym mieszkańcy Asyżu wołali ze śmiechem "pazzo"? Bratem mniejszym, który wcale tego nie chcąc stworzył nowy potężny zakon? Świętym, którego owiała legenda, czy też świętym z krwi i kości, który miał ludzkie słabostki, który gorąco kochał i cierpiał? Z kart książki Julien...

Z kart książki Julien Greena wyłania się żywy człowiek. Porywa każdego i pozwala zrozumieć sukces "przygody franciszkańskiej". Franciszek z "Kwiatków..." rozmawiający ze zwierzętami, nazywający je braćmi i siostrami, i Franciszek historyczny, twórca nowej reguły i całego ruchu franciszkańskiego, którego Bóg wybrał i odmienił; święty Franciszek jakże bliski współczesnemu człowiekowi i jego problemom. A im lepiej go znamy, tym bardziej podziwiamy, rozumiemy i kochamy.

Oparta na źródłach, bogato udokumentowana i świetnie napisana książka Julien Greena, laureata zagranicznej nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka, ukazuje Franciszka, człowieka i świętego, Franciszka wiecznie żywego.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Pax, Warszawa 1987

źródło okładki: Instytut Wydawniczy Pax, Warszawa 1987