Większego cudu nie będzie

Wydawnictwo: Ośrodek Myśli Politycznej
978-83-62628-06-3
polityka, konserwatyzm
Krzysiek W

Książka o ideowym i kulturowym obliczu współczesnej polityki i debaty publicznej. Autor ukazuje intelektualne mody i zjawiska, które w ostatnich latach zdominowały dyskusje akademickie, publicystykę i życie polityczne w Polsce, a także w UE i USA. Dokonuje ich krytycznej oceny i proponuje zakorzenione w tradycji konserwatywnej i republikańskiej alternatywy. „Czy tego chcemy, czy nie,...

„Czy tego chcemy, czy nie, konflikt, rywalizacja o władzę są nierozłącznie związane z polityką, także w liberalnej demokracji, także w społeczeństwie obywatelskim, również wtedy, gdy polscy liberałowie zaczynają głosić ideologię powszechnej zgody i miłości. Zresztą często ci, którzy odwołują się do miłości, kończą na brutalnym kopaniu przeciwników po kostkach i wywoływaniu strachu”.

źródło opisu: Ośrodek Myśli Politycznej, 2011.

źródło okładki: http://www.omp.org.pl/ksiazka.php?idKsiazki=205

Łukasz Lelonek | 2011-10-08

Gdy sięgałem po tę pozycję spodziewałem się przede wszystkim publicystyki politycznej nawiązującej do aktualnych wydarzeń.
Okazało się jednak, że autor opublikował nie tyle artykuły co wykłady o charakterze socjologiczno-filozoficznym starając się zanalizować współczesną rzeczywistość w życiu publicznym i funkcjonowaniu społeczeństw. Pracę polecam ludziom niekoniecznie związanym z naukami społecznymi.

Piotrr | 2014-04-12
Przeczytana: 2013 rok