Prawie wszystko o wynalazkach

Wydawnictwo: Świat Książki

Wyjątkowa książka o historii wynalazków, choć przeznaczona dla dzieci i młodzieży, zafascynuje także rodziców. Na specjalnych rozkładanych kartkach wyjaśnione są tajniki działania soczewki, prochu, żarówki, silnika parowego i spalinowego, czy tranzystora. Jakie skutki przyniosło ich wynalezieniea W jaki sposób jeden wynalazek wpływa na powstanie następnegoa Anegdoty, ciekawostki i opisy zwariowanych pomysłów, których nigdy nie udało się zrealizować.