Atlas świata Bolka i Lolka

Wydawnictwo: Dragon
9788361582014

Wędrówka poprzez wszystkie kontynenty kuli ziemskiej systematyzuje podstawowe wiadomości o każdym z nich. Ujęte w ramki informacje na temat krajów, języków, klimatu, roślinności, mieszkańców, zwierząt oraz specyficznych zjawisk i miejsc, w atrakcyjny sposób przekazują wiadomości. Ramka „Musisz wiedzieć, że..” stanowi wprowadzenie do tematu, który jest rozwijany na kilku sąsiadujących stronach. Ilustracje objętościowo równoważą podaną wiedzę i stanowiąc dodatkowy nośnik informacji oraz atut książki, która w ten sposób przemówi także do najmłodszego czytelnika.

źródło opisu: Dragon, 2009

źródło okładki: Zdjęcie autorskie