Mała książeczka o inwestowaniu w wartość

Wydawnictwo: MT Biznes
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

zwycięska szkoła inwestowania Wyobraź sobie, że 225 milionów ludzi stawia na rzut monetą. Wygrani pozostają w grze, a pozostali się wycofują. Po zaledwie 20 dniach gry wyłania się 215 zwycięzców-milionerów. Jeśli w tej grze zastąpić ludzi orangutanami, wyniki będą takie same: 215 futrzastych zwycięzców. A co, jeśli okaże się, że wszystkie najlepiej zarabiające orangutany pochodzą z tego samego zoo

Wodolot | 2017-06-19

Autor był wspólnikiem spółki inwestycyjnej działającej na Wall Street od 1945 roku. W tej krótkiej publikacji, nawiązując do spuścizny słynnych inwestorów - Benjamina Grahama i Warrena Buffetta - przybliża czytelnikom stosowaną przez nich metodę inwestowania w wartość. Polega ona po prostu na kupowaniu akcji po okazyjnych cenach, mniejszych od ich wartości wewnętrznej. Największą zaletą tej pracy jest jej styl - potoczysty, antyakademicki. Browne przeprowadza czytelnika przez zawiłości współczesnej giełdy według zasady którą sam poleca podczas wyboru menedżera funduszu inwestycyjnego - "sprawdź czy potencjalny menedżer portfela potrafi jasno i logicznie wyjaśnić ci swoją filozofię inwestowania tak, jakby rozmawiał z kimś, kto ni w ząb nie zna się na giełdzie". I w taki właśnie sposób napisana jest "Mała książeczka", dzięki czemu można polecić ją nie tylko potencjalnym inwestorom, ale wszystkim zainteresowanym działaniem gospodarki w praktyce.

Piotrr | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016