Cena plotki. Naga prawda o dziennikarzach i celebrytach

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Wydawnictwo: Carta Blanca
Tabloid girl
978-83-7705-067-5
literatura faktu
Sergiusz

Środowisko tabloidowych dziennikarzy, gwiazdy i opowieści zza kulis świata brukowych mediów. Cena plotki to zaskakująco prawdziwe, a jednocześnie zabawne wspomnienia dziennikarki, która przez lata pracowała w brytyjskich brukowcach. Jak powstają artykuły publikowane w najpoczytniejszej prasie kolorowej? Co musi zrobić dziennikarz, by napisać artykuł na pierwszą stronę? Jak się poluje na...

Jak powstają artykuły publikowane w najpoczytniejszej prasie kolorowej? Co musi zrobić dziennikarz, by napisać artykuł na pierwszą stronę? Jak się poluje na gwiazdy? I do czego zdolny jest celebryta, by odświeżyć swą sławę na łamach gazet?

Sharon Marshall opisując pracę tabloidowych dziennikarzy, demaskuje mechanizmy, jakie rządzą w tym środowisku, cynizm redaktorów i często absurdalne czy – zdawałoby się – niewykonalne zadania stawiane przed żurnalistami. Autorka przytacza liczne historie ze swego dziennikarskiego podwórka i czasami śmiesząc, czasami oburzając, daje Czytelnikowi dawkę świetnej zabawy. Możemy – choćby na moment – zanurzyć się w świecie celebrytów (i przy okazji się przekonać, jaki potrafi być zepsuty), uczestniczyć w przedziwnych, przerażających wieczorach swingersów czy fetyszystów bądź też dowiedzieć się, jak przeprowadzić wywiad z męską prostytutką.

Autorka nie oszczędza swojej branży: jest krytyczna, ostra i obiektywna. A co najważniejsze, jako doświadczona dziennikarka, potrafi to wszystko przekazać w pasjonujący i lekki sposób. Dzięki temu książkę czyta się szybko i z prawdziwą przyjemnością.

źródło opisu: Carta Blanca, 2011

źródło okładki: http://www.cartablanca.pl/produkty/226/cena-plotki...»

Daniel | 2011-09-06
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

"Cena plotki" (a w zasadzie "Tabloid girl") to pierwsza książka, po którą sięgnąłem dzięki rekomendacji Doroty Wellman. Oczekiwania względem tej "nagiej prawdy o dziennikarzach i celebrytach" rozminęły się z rzeczywistością (i bardzo dobrze!) - zamiast nieprzyzwoitych wyznań celebrytów mamy opis 10-letniej kariery "tabloidowej pismaczki". I to bardzo fascynującej kariery! Publikacja ta musi być tym bardziej niesamowita dla brytyjskiego czytelnika, gdyż zawiera wiele sławnych nazwisk, z którymi Sharon Marshall się stykała. To trochę tak, jakby w Polsce dziennikarz "Faktu" wydał książkę, w której opisuje zawodowe przygody z Dorotą Rabczewską, Kubą Wojewódzkim, Edytą Górniak, Katarzyną Cichopek itp.

Autorka jednak musiała część rzeczy zmienić - ze wszystkich redakcji, w których pracowała musiała zrobić jedną. Nie poznamy też wszystkich nazwisk - np. mężczyzny, z którym po libacji alkoholowej przespała się (a miała zdobyć materiał na artykuł nie uprawiając z nim seksu). Ów pan do...

Karolina | 2013-08-05
Przeczytana: 2012 rok

Środowisko tabloidowych dziennikarzy, gwiazdy i opowieści zza kulis świata brukowych mediów. „Cena plotki” to zaskakująco prawdziwe, a jednocześnie zabawne wspomnienia dziennikarki, która przez lata pracowała w brytyjskich brukowcach.

zorbusia | 2014-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 listopada 2014

Rewelacja. Autorka w bardzo ciekawy sposób przybliża kulisy pracy w prasie brukowej.

Sonitta | 2011-08-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: lipiec 2011

jak dla mnie książka rewelacja, bardzo wciągająca, przydatna dla każdego, kto kiedyś myślał, lub myśli o zawodzie dziennikarza i nie tylko :) polecam!

Leksi88 | 2016-05-29
Na półkach: 2016, Przeczytane