Wrota czasu

Autor:
Cykl: Ulysses Moore (tom 1)
tłumaczenie
Bożena Fabiani
Ulysses Moore. La Porta del Tempo
typ
papier
7,03 (2244 ocen i 235 opinii)

Opis książki

Troje dzieci, Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodzie. Willa Argo nad urwiskiem, wysoko nad morzem, z tajemniczymi pokojami. Drzwi ukryte za szafą, zamknięte na cztery spusty, niedające się otworzyć. Ale dzieci za wszelką cenę chcą je otworzyć... "Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech -...

"Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech - poprowadzi na dół." - Ulysses Moore.

źródło opisu: Firma Księgarka Olesiejuk

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Czarodziejka | 2014-07-08

Mimo, że książka jest przeznaczona dla młodszych osób i tak uważam ją za rewelacyjną. Połknęłam ją jednego wieczora.

bezimienna | 2011-01-02
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo lubiłam tę książkę kiedy byłam młodsza, ale niestety nigdy nie przeczytałam kolejnych części...

lilshu | 2010-08-06
Przeczytana: 15 września 2006

Świetna książka, to ona wprowadziła mnie w świat Wrót Czasu za co jestem jej bardzo wdzięczna ;)

AgnElsha | 2015-02-08
Na półkach: Inne, Ulubione, Przeczytane

Książka ciekawa, co prawda trochę cienka i pisana dużymi literami ale ogólnie polecam :D

Headlong | 2010-12-27
Przeczytana: sierpień 2010

Książka bardzo dobra, choć brak jej tego CZEGOŚ, za co cenię powieści przygodowe.

Ciekawy wstęp w całą historie, zachęca do dalszego czytania kolejnych tomów.

Laur | 2010-06-11
Przeczytana: 2009 rok

Świetna. Rewelacyjna. Super po prostu! Enigmatyczność, różne zagadki..

Łukasz | 2010-12-19
Przeczytana: 2009 rok

Mój najtańszy zakup . Za jedyne 0,95 gr. Naprawdę warta dużo więcej.

Ariadna1288 | 2014-04-19
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo ciekawa :). Polecam wszystkim, którzy uwielbiają zagadki :p.

ThisIsStrong | 2010-12-19
Przeczytana: grudzień 2010

Bardzo dobra książka, duży druk, szybko się ją czyta,POLECAM!!!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Patrick Süskind
    66. rocznica
    urodzin
    Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.
  • Henri Loevenbruck
    43. rocznica
    urodzin
    Nie ma takiej góry, na którą nie dałoby się wejść
  • Viktor E. Frankl
    110. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca na pytanie, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.
  • Erica Jong
    73. rocznica
    urodzin
    Zawsze podziwiałam twórców. Po skończonej lekturze miałam zwyczaj całować ich podobizny na obwolutach. Uważałam wszystko, co wydano drukiem za relikwię... Szybko nauczyłam się, że książka, starannie udrapowana przed nosem może stanowić tarczę kuloodporną, azbestową ścianę, działać jak czapka-niewidk... pokaż więcej
  • Tennessee Williams
    104. rocznica
    urodzin
    Pogrzeby są ciche. Jeśli nie było się tam, przy łóżku, kiedy wyją i jęczą -'nie daj mnie'-to człowiek w ogóle nie podejrzewa, że była jakaś krwawa walka ze śmiercią.
  • Brian Bolland
    64. rocznica
  • Thomas Archibald Barron
    63. rocznica
    urodzin
    Jesteś wszystkim, co się na ciebie składa.
  • Joseph Campbell
    111. rocznica
    urodzin
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Jerzy Pertek
    95. rocznica
  • Michał Gałek
    37. rocznica
  • Raymond Chandler
    56. rocznica
    śmierci
    Baby łżą na każdy temat...po prostu, żeby nie wyjść z wprawy.
  • Diana Wynne Jones
    4. rocznica
    śmierci
    Jako młoda dziewczyna Sophie spaliłaby się ze wstydu za swoje zachowanie. Jako staruszka nie przejmowała się niczym, co zrobiła czy powiedziała. Co za ulga.
  • Stanisław Stampf’l
    35. rocznica
  • John Kennedy Toole
    46. rocznica
    śmierci
    Seks jest lekarstwem na wszystko, od płaskostopia po depresję psychiczną.
  • Walt Whitman
    123. rocznica
    śmierci
    Nie przemówię do ciebie, lecz będę myślał
    o tobie, gdy usiądę samotny lub samotny zbudzę się w nocy,
    Będę czekał, bo nie wątpię, że spotkam cię znowu,
    I zadbam o to, aby cię nie utracić

Znajdź nas na Facebooku