Wrota czasu

Cykl: Ulysses Moore (tom 1)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
tłumaczenie
Bożena Fabiani
Ulysses Moore. La Porta del Tempo

Inne wydania

Troje dzieci, Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodzie. Willa Argo nad urwiskiem, wysoko nad morzem, z tajemniczymi pokojami. Drzwi ukryte za szafą, zamknięte na cztery spusty, niedające się otworzyć. Ale dzieci za wszelką cenę chcą je otworzyć... "Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech -...

"Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech - poprowadzi na dół." - Ulysses Moore.

źródło opisu: Firma Księgarka Olesiejuk

Sklep
Format
Cena

• Długa Utopia
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Arystokratka w ukropie
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Długa Utopia
Terry Pratchett , Stephen Baxter

6,85 (13 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

10 (1 ocen i opinii)
Zazdrośnice
Éric-Emmanuel Schmitt

6,62 (29 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,67 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
SzaraDama | 2016-01-02

Początkowo do tej książki byłam nastawiona bardzo sceptycznie. Przyznam, iż bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! Myślałam, że to kolejna bajka dla dzieci i będzie przeze mnie wmuszona na siłę (bo ja nigdy nie zaczynam książki, tylko po to, żeby jej nie skończyć). Na szczęście tak się nie stało. Pierdomenico potrafi wzbudzić napięcie i bardzo cieszę się, że od razu wypożyczyłam 4 części, a kolejne wypożyczę już w poniedziałek. Książkę polecam zarówno tym dużym, jak i również mniejszym czytelnikom. Według mnie zasługuje na 8/10, ponieważ było kilka malutkich szczególików (rozkład stron rozdziałowych etc.), które zaważyły na tej ocenie.

Pyciaaa_Pyśka | 2014-12-25

Wszystko co się dzieje jest bardzo dynamiczne, ale opisane dość ogólnikowo. Między wątkami i poszczególnymi wydarzeniami nie widzę jakiegoś oddechu, wszystko jest strasznie stłoczone, jedno wydarzenie nasuwa się na drugie. Kartki są aż przesiąknięte różnymi zdarzeniami i nie tylko. W niektórych książkach to by nie pasowało, ale nie w tej. Tutaj wszystko układa się w spójną całość, do tego autor bardzo płynnie przechodzi z jednej sceny do drugiej.

Karolina99 | 2014-05-02
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 01 maja 2014

Pierwszy tom z serii "Ulysses Moore" poleciła mi przyjaciółka. Zanim zaczęłam je czytać "Wrota czasu" bardzo mnie zainteresowały. Kiedy przyszła "na nich pora" wprost nie mogłam się oderwać. na początku książki akcja nie wciągała mnie tak bardzo, jednak z każdą kolejną stroną było coraz lepiej!
Bardzo zainteresowały mnie przygody Jasona, Julii i Ricka. Na pewno sięgnę po kolejne tomy :)
Polecam wszystkim, którzy lubią tajemnicze, fantastyczne przygody! :D

DJPietras | 2014-04-29

Jest to książka przygodowa. Ma fajne, pogłębiające tajemnicę ilustracje. Początek czadowej serii o Ulyssesie Moore. Najbardziej podoba mi się, że jak akcja dochodzi do kulminacji i twoje zainteresowanie sięga zenitu, to w tym momencie kończy się rozdział, a autor przerzuca cię do zupełnie innego miejsca, gdzie rozgrywa się zupełnie inny wątek. Dlatego książki Bacallario są jak paczka z chipsami, chrupniesz, a potem już nie możesz przestać.

Diabloo86 | 2015-09-11

Czytając wrota czasu, czytelnik zagłębia się w książce tak bardzo jakby sam był jej bohaterem. Wraz z dziećmi, które trafiają do Willi Argo przeżywam ich przygody i obmyślam co może się zdarzyć.
Książka pisana prostym i łatwym językiem. Treść wciąga tak bardzo, że nie można oderwać od niej wzroku. Polecam

Klaudia | 2010-07-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 20 maja 2009

Ta książka opowiada o trojgu dzieciach,które w jedną dobę odkryli jedną z wielu tajemnic bardzo starego miasta Kilmore Cove.Julia Jackson i Rick znalezli drzwi do wrót czasu...

Podoba mi się ona,bo jest w niej dużo fantastycznych i tajemniczych scen.

Aiwlys | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 21 października 2008

Bardzo przyjemna książeczką z uroczymi ilustracjami, które mnie osobiście naprawdę przypadły do gustu. Czyta się bardzo szybko. Na pewno wciąga. Dużo tajemnic, intryg i niewyjaśnionych zagadek, co również zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy.

Aurora | 2014-12-10

bardzo przyjemna książka i czyta się ją w ekspresowym tempie.Jeśli komuś podobały się taki serie jak Harry Potter,Przygody trzech Detektywów czy Felix,Net i Nika to na pewno i ta seria przypadnie mu do gustu.

Nivalinda | 2010-12-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

"Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem
Z czterech trzecie wskażą motto
Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć
A jedne z czterech - poprowadzi na dół."

Ulysses Moore

Pola | 2013-01-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: styczeń 2013

Po pewnym ociągani sięgnęłam po Wrota Czasu. Byłam mile zaskoczona.

Książka jest napisana prostym językiem, który szybko się czyta.
Polubiłam głównych bohaterów za ich charakter.