Pan Samochodzik i kaukaski wilk

Cykl: Pan Samochodzik i (tom 29)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"
Pan Samochodzik, kaukaski wilk

Paweł Daniec wyjeżdża na zaproszenie kolegi w Bieszczady. Tymczasem pan Tomasz spotyka się w Warszawie z byłym członkiem oddziału strzelców górskich wermachtu, którzy w 1942 roku otrzymali zadanie przywiezienia ze szczytu Elbrusa na Kaukazie złotego posążka Kaukaskiego Wilka, znaku wzywającego ludy kaukaskie do walki. Jerzy Batura ostrzega pana Tomasza, że Otto Ebersche, jego rozmówca, pracował w Abwehrze — wywiadzie wojskowym — i nie powiedział mu całej prawdy. Pan Samochodzik jedzie w Beskidy na spotkanie ze specjalistą od spraw kaukaskich. Pan Tomasz, Paweł, komandos z GROM-u Michał oraz specjalista ds. kaukaskich Spider jadą do byłej kwatery Abwehry w Mikołajkach, by tam rywalizować z Baturą i agentami wywiadów kilku państw.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik...(?)

mateuszkozak34 | 2016-07-13
Przeczytana: 10 lipca 2016

Baaardzo dużo opisów przyrody jak to w "Panu Samochodziku", dla jednych jest to wypełniacz, ja natomiast sądzę, że to taki znak charakterystyczny tej serii.

Książka napisana fajnie, bardzo lekko i przyjemnie, na prawdę miło mi się czytało, aczkolwiek jest coś, co akurat w tym tomie było nie do końca.

Ja rozumiem, że nasz główny bohater był w czerwonych beretach i ogólnie jest super mocny, ale te sceny walki... Gdzieś się pojawił, coś zobaczy i już zaczyna się akcja. Trochę to naciągane.

Gdyby nie to, dostałoby jedną gwiazdkę więcej, ale 7/10 to i tak myślę, że git!

Michał | 2015-08-12

Wyprawa górska i nie tylko z walką wywiadów w tle. Rozrywka na całkiem przyzwoitym poziomie, chociaż momentami zapętlenie akcji bywa dość zaskakujące i odrobinę mało wiarygodne. Zdecydowanie jednak nie jest to nudna książka.

Grzesio | 2012-12-22
Przeczytana: 2001 rok

Zdecydowanie jedna z najsłabszych części Pana Samochodzika, które czytałem.
Olbrzymie ilości niezwiązanego w akcją wypełniacza w postaci opisywanych ze wszystkimi szczegółami górskich wycieczek w Bieszczadach, strzelanin z przypadkowo spotkanymi złodziejami samochodów i komandoskich popisów Dańca na poligonie, gdzie wszystko, normalnie, jest tak samo świetnie jak w Wietnamie, obnażają warsztatową słabość autora. Sama główna intryga, wokół której akcja koncentruje się wreszcie gdzieś koło strony 70. też, niestety, nie jest zbyt porywająca.

annaroza | 2016-08-13
Przeczytana: 2011 rok