Dom na Wzgórzu

Okładka książki Dom na Wzgórzu Wałerij Szewczuk
Okładka książki Dom na Wzgórzu
Wałerij Szewczuk Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Klub Interesującej Książki literatura piękna
Klub Interesującej Książki
Dim na hori
Państwowy Instytut Wydawniczy
1989-01-01
1989-01-01
ukraiński
Jerzy Litwiniuk
fantasy realizm magiczny

Okładka książki Literatura na świecie nr 8-9/1973 (28-29): Sex Wystan Hugh Auden, J.G. Ballard, Georges Bataille, Bernardo Bertolucci, Miodrag Bulatović, Robert Burns, Jan Fridegård, Joseph Heller, Yusuf Idris, Aleksander Kuszner, Włodzimierz Majakowski, Vilhelm Moberg, Pablo Neruda, Jan Otčenášek, Pier Paolo Pasolini, Dmytro Pawłyczko, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Wałerij Szewczuk, Rabindranath Tagore, Alan Watts
Literatura na ... Wystan Hugh Auden, ...
Okładka książki Spotkanie na szlaku. Opowiadania 1966-1967 Wiktor Astafjew, Wasilij Biełow, Leonid Borisow, Ałła Drabkina, Michał Glinka, Daniił Granin, Wasilij Grossman, Siemion Kuriłow, Eugeniusz Kutuzow, Wil Lipatow, Hrant Matewosjan, Borys Miegriełow, Żan Mindubajew, Aleksander Mitrofanow, Bułat Okudżawa, Eugeniusz Piermiak, Leonid Pierwomajski, Wadim Safonow, Witalij Siomin, Eugeniusz Sniegiriew, Jurij Sokołow, Wałerij Szewczuk, Wasilij Szukszyn, Hryhir Tiutiunnyk, Jurij Trifonow
Spotkanie na s... Wiktor Astafjew, Wa...
Okładka książki Literatura na Świecie nr 4/1999 (333) Jurij Andruchowycz, Jewhen Brusłynowski, Jurij Izdryk, Lina Kostenko, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Ihor Rymaruk, Wałerij Szewczuk
Literatura na ... Jurij Andruchowycz,...

Fantastyczna książka, nie rozumiem tych niskich ocen. zmysłowa, sensualna, plastyczna proza, mistrzowsko przetłumaczona przez Jerzego Litwiniuka

Kolejna niedoczytana książka. Początek nawet mi się spodobał, taka zwyczajna obyczajówka o radzieckiej codzienności, ale napisana lekkim językiem, więc lektura była może nie oszałamiająco wciągająca, ale przyjemna i łatwa w odbiorze. Potem jednak, gdzieś tam w połowie pojawiło się takie bajdurzenie o złych mocach czy innych magicznych treściach, czego w książkach bardzo nie lubię, co mnie nudzi i irytuje. Próbowałam jeszcze, bo może coś się zmieni, przekroczyłam nawet magiczne 70% stron, żeby wreszcie dać sobie spokój, bo w imię czego mam czytać coś, co mnie tylko złości, a żadnej przyjemności w tym nie ma. Tym samym ocena „Domu na Wzgórzu” spadła o kilka oczek.

Ksiązka z gatunku realizm magiczny. I wiem dobrze że gdyby nie nakaz odgórny przeczytania w życiu nie tknełabym tej książki. Jak dla mnie książka ciężka do czytania. Za dużo "magii".
Wydarzenia dnia codzinnego przeplatają się z fantastyką i bohaterów to w ogole nie dziwi. I jeśli pierwszą częśc dalo się jakoś znieść to druga byłą już prawdziwym utrpieniem'

• _Chcę w prezencie lub kupić
  • XX wiek
  • Realizm magiczny
  • Rok 2020
  • KIK
  • Ukrainskie
  • Niedoczytane. Nie jestem zainteresowana!.

Dodaj cytat z książki Dom na Wzgórzu