Pod biczem swastyki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie III". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
The scourge of the swastika A short history of nazi was crimes
II Wojna Światowa, historia
literatura faktu
Mavericus

Świadectwo ogromu krzywd wyrządzonych przez dygnitarzy nazistowskich na najwyższych szczeblach widzianych oczami prokuratora wojskowego Lorda Russela of Liverpool. By opublikować tą książkę ustąpił ze stanowiska zastępcy szefa sądownictwa wojskowego Wielkiej Bry­tanii i byłego doradcy praw­nego brytyjskich władz oku­pacyjnych w podzielonych Niemczech. Opisał on to, co byłoby przemilczane, "ugłaskane". Książka zawiera fragmenty Mein Kampf ujawniające nieznane fakty niewyobrażalnego okrucieństwa.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Prokurator wojskowy pisze o niemieckich zbrodniach. To nie jest powieść, to są suche fakty. Fakty, które przerażają. Nigdy dość wiedzy o tym, co nam zgotowała rasa panów.

ziajam | 2014-11-26
Piotr Chit | 2014-01-03