Myśli na każdy dzień

978-83-7516-382-7
religia, Jan Paweł II, myśli,
religia
Dariusz Okoń

Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II proponujemy wznowienie wyboru fragmentów wypowiedzi Jana Pawła II. Są uporządkowane tematycznie według wydarzeń i świąt w ciągu roku, przygotowane na czas szczególny, gdy przed beatyfikacją łączymy się z Janem Pawłem II w codziennej modlitwie.
Zapraszamy do odkrywania prawdziwej wielkości Jana Pawła II, który był i jest przewodnikiem w drodze do Chrystusa.

źródło opisu: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/mysli_na_kazdy_dzien4.html

źródło okładki: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/mysli_na_kazdy_dzien4.html

Marta | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2014
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

W tomiku „Myśli na każdy dzień” zebrane zostały wypowiedzi Jana Pawła II, które uszeregowane według dni i miesięcy dają możliwość obcowania z jego słowami na co dzień. Bardzo lubię wszelkie zbiorki z cyklu „na każdy dzień” i często do nich wracam, a ten zajmuje na mojej półce szczególne miejsce. Dlaczego? Bo to taki szybki przegląd papieskiego nauczania i gdy nachodzi mnie moment zwątpienia wystarczy złapać za tomik, otworzyć go w dowolnym momencie i zacząć czytać. Krótkie, czasami nawet jednozdaniowe wypowiedzi, zaskakują mądrością i celnością spostrzeżeń. Dzięki tym słowom wraca do mnie spokój, znów czuję oparcie i wiem, że wszystko jest tak, jak być powinno.
Lektura książeczki wymaga skupienia, bo też nauka płynąca z wypowiedzi Jana Pawła II nie zawsze jest prosta. Mimo wszystko jestem przekonana, że rozważanie papieskich słów nie sprawi nikomu większych problemów. Pod każdym cytowanym fragmentem przytoczone zostało źródło, więc wszyscy, którzy zechcą przypomnieć sobie cały...

Baronowa | 2013-06-18
tita | 2012-09-19