Medytacje sokratejskie

Wydawnictwo: Edycja Paulińska
filozofia, etyka, religia
filozofia i etyka
Augustyn

Po stuleciach deklaracji o rozwoju i postępie, dobrobycie i humanizmie obecny wiek przyniósł doświadczenie wyjątkowego kryzysu. Miliony wymordowanych w imię ideologii wyzwolenia, czystości rasowej, uprzywilejowanej klasy muszą prowadzić do głębokich pytań o istotę natury ludzkiej, prawdę, sprawiedliwość, doskonałość. "Medytacje sokratejskie" kierują się do Czytelnika, który w świecie w którym...

"Medytacje sokratejskie" kierują się do Czytelnika, który w świecie w którym zagubiono piękno i sens, nie chce jednak ulec przedwczesnej frustracji, odczuciu bezsensu, zagubienia, samotności... Czytelnikowi, który nie poddał się pokusie zastąpienia krytycznego myślenia błyskotliwym sloganem, tomik ten, odwołując się do tradycji łączonej z nazwiskiem Sokratesa, pragnie przyjść z pomocą w realizacji jego tęsknoty za pełnią bytu, pięknem, harmonią, kreatywnością i dynamiką działania.

źródło opisu: Edycja Paulińska, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie