Wędrówka na Zachód

83-07-00633-3
wędrówka, zachód, chiny
klasyka
Nifelinord

Wybór rozdziałów z klasycznego dzieła chińskiej beletrystyki "Wędrówka na Zachód". Zawiera wybór fragmentów od 21 do 100 rozdziału oryginału.
Wybór z pierwszych 20 rozdziałów oryginału zamieszczono w książce "Małpi bunt".

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://xarchiwum.pl/

Łukasz | 2013-08-16

Moim zdaniem "Małpi król" jest dużo lepszą historią, ponieważ tytułowy bohater jest przedstawiony jako prawie niepokonany buntownik. W "Podróży na zachód" staje się mdły. Poza tym, książkę warto przeczytać. Spotykamy, więcej demonów, duchów i postacie z mitologii buddyjskiej i chińskiej. Oczywiście jak w większości opowieści tego typu, szczególną uwagę przykłada się do rysu fabularnego.

Kama | 2013-11-22
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Trudno ocenic oryginal na podstawie skrotu. Schematyczne postacie, dowolnosc w przedstawianiu religii, nierownomiernosc watkow. Postac Sun Wu kunga jest najlepsza czescia tej historii. Opisy jego zmagan z przeciwnikami sa... fantastyczne, doslownie i w przenosni. Warto przeczytac, chocby ze wzgledu na kultowy status w Chinach i wciaz zywe odniesienia do tej powiesci w kulturze chinskiej.

mafuyoo | 2016-07-26
goyanki | 2016-06-19