Technologie informacyjne mediów

Wydawnictwo: Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego
83-89964-33-3
informatyka, media
Natalia

Tematyka książki obejmuje część technologii informacyjnych (IT - Information Technology), w potocznym znaczeniu rozumiana jako Internet, WWW lub Sieć, w odniesieniu do niektórych składowych mediów, reklamy, finansów i bezpieczeństwa. Opisane w pracy zagadnienia tworzą dwie płaszczyzny: pierwszą - narzędziową, mającą charakter podręcznika oraz drugą - sygnalizującą aktualny stan zastosowań IT we wspomnianej tematyce. Formuła ta, z odpowiednimi uproszczeniami, pozwoliła zawrzeć najważniejsze treści obejmujące podstawy WWW. Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów kierunków humanistycznych z podstawowym przygotowaniem informatycznym. Liczne przypisy, poza tym, że zawierają źródła przywoływanych faktów, wskazują na bogate zasoby informacyjne (głównie sieciowe) stanowiące rozszerzenie cytowanych danych.

źródło opisu: Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2005

źródło okładki: http://www.aspra.pl/katalog.php?id=95