Alkohol i jego tajemnice. Co musisz wiedzieć, zanim dorośniesz

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-60577-51-6
sylwka128

Niniejsza książka jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat. Dostarcza rzetelnej wiedzy na temat działania alkoholu i mechanizmu choroby alkoholowej. Wyjaśnia niezrozumiałe zachowania osób dotkniętych tym problemem i przygotowuje do zmian zachodzących po podjęciu leczenia. Dzięki tej książce dzieci nauczą się rozpoznawać i akceptować uczucia – swoje i innych osób. Dadzą sobie prawo do zaspokajania dziecięcych potrzeb, do radości, zabawy i do rozwoju.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2011

źródło okładki: www.gwp.pl

Gdy dowiedziałam się, że książka trafi w moje ręce pomyślałam, że to będzie kolejny poradnik. A tu niespodzianka!

Ta książka przypomina mi trochę zeszyt ćwiczeń z podstawówki. Wewnątrz znajdziemy różne rysunki, ćwiczenia, polecenia, trochę tekstu do czytania... Jest sporo miejsca, gdzie należy opowiedzieć na poszczególne pytania, opisać coś lub narysować.

Całość podzielona jest na 3 części. W pierwszej zawarte są najważniejsze informacje o alkoholu i uzależnieniu. W niej czytelnik dowie się, wszystkiego o osobach z problemem alkoholowym, a także o jego otoczeniu. Druga część mówi o różnego rodzaju uczuciach. Zarówno tych, które odczuwa osoba chora jak i osób z jego otoczenia. Trzecia o zachowaniu. Na przykład czy można zmusić kogoś, by przestał pić, jakie prawa i obowiązki ma dziecko osoby uzależnionej itp.

W książce autorka porusza bardzo ważny temat. Według mnie tego typu publikacja powinna pojawić się na rynku już jakieś 10 lat temu albo i wcześniej. Bo są w niej w bardzo...

sylwka128 | 2011-06-21
Przeczytana: 23 września 2011