Jak się zdrowo zestarzeć?

Tłumaczenie: Beata Biały
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Healthy Aging. A Lifelong Guide to Your Well-Being
978-83-06-03117-1
starość, zdrowie
poradniki
jagarkar

Andrew Weil jest znanym amerykański ekspertem medycznym, autorem wielu popularnych książek na temat zdrowia. Książka Jak się zdrowo zestarzeć? to bestsellerowy poradnik dla osób starszych oraz tych, które starość mają jeszcze przed sobą. W zalewie publikacji o cudownych dietach, metodach przedłużania młodości i kosmetyce odmładzającej książka ta stanowi głos zdrowego rozsądku. W pierwszej...

W pierwszej części autor wyjaśnia, na czym polegają procesy starzenia się, i opisuje wpływ płci, genów, środowiska i stylu życia na indywidualne doświadczenie wieku podeszłego. Daje przegląd rozmaitych eliksirów młodości, cudownych lekarstw i metod zdrowotnych, oddzielając przy tym mity od prawdy i podkreślając, że zachowanie wiecznej młodości jest fizycznie i medycznie niemożliwe. W drugiej dzieli się z czytelnikami obecną wiedzą (ale nie fantazjami) na temat skutecznych metod polepszania jakości życia za pomocą optymalnej diety, wysiłku fizycznego, czy regularnego snu. Opisuje wszystkie aspekty ludzkiego życia, które mają wpływ na długie zachowanie możliwie najlepszej formy fizycznej i psychicznej.

źródło opisu: Wydawnictwo PIW, 2008

źródło okładki: http://www.piw.pl/sklep/weilbrjak-zdrowo-zestarzec-p-344.html