Dwa paradygmaty

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
978-83-06-03295-6
popularnonaukowa
jagarkar

Nauka stała się potęgą społeczną i współokreśla losy naszej cywilizacji na dobre i na złe. Profesor filozofii i logiki Stanisław Rainko stara się rzucić światło na ten fenomen w swojej analizie koncepcji Karla Poppera i Thomasa Kuhna. Co ciekawe, stosuje aparat pojęciowy, który nie znalazł dotychczas zastosowania w tego rodzaju pracach. Autor zauważa, że Popper i Kuhn podążają drogami analogicznymi do tych, którymi kroczyli teoretycy ekonomii – poczynając od Keynesowskiego przełomu z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Analogia ta pozwala na adaptację pojęć ekonomicznych do rozwoju nauki i interesujące wnioski dotyczące tej ostatniej.

źródło opisu: Wydawnictwo PIW, 2011

źródło okładki: http://www.piw.pl/sklep/rainko-paradygmaty-p-482.html