Kolchak: The Night Stalker - The Lovecraftian Horror

Carl Kolchak, Horror, Lovecraft, Cthulhu
komiksy
angielski
Roztargniony

Amerykański scenarzysta CJ Henderson konfrontuje serialowego reportera Carla Kolchaka z demonicznym panteonem Cthulhu stworzonym przez H.P. Lovecrafta. Wątkiem głównym „Kolchak: The Night Stalker – The Lovecraftian Horror” i zarazem wydarzeniem, od którego Kolchak zaczyna śledztwo, jest odnalezienie na plaży zmasakrowanego ciała dziwnej, humanoidalnej istoty. Tabloidowi dziennikarze z całego...

Wątkiem głównym „Kolchak: The Night Stalker – The Lovecraftian Horror” i zarazem wydarzeniem, od którego Kolchak zaczyna śledztwo, jest odnalezienie na plaży zmasakrowanego ciała dziwnej, humanoidalnej istoty. Tabloidowi dziennikarze z całego regionu zaludniają wybrzeże licząc, że makabryczne znalezisko da się przekuć w kontrowersyjnego newsa. Nie ma jednak silnych na sprytnego, dyskretnego Carla Kolchaka. Protagonista czym prędzej podejmuje się rozwikłania zagadki odtrąconego przez morze mutanta. By wspiąć się po spowitych szlamem szczeblach, niebezpiecznej tajemnicy, wykorzystuje wszystkie swe detektywistyczne talenty. W trakcie eksploracji nadbrzeżnych miejscowości trafia na ślady współistniejących z ludźmi istot, naznaczonych piętnem lovecraftowskich wielkich przedwiecznych.

źródło opisu: Opis autorski, opublikowany również na hobbystycznym blogu.

źródło okładki: http://moonstonebooks.com/shop/item.aspx?itemid=156

Roztargniony | 2011-06-21

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem tej pozycji, polecam felieton:

baskua | 2012-05-07
Przeczytana: 07 maja 2010