Jak mistyk sznuruje buty? Wielkie pytania i codzienne błahostki

Tłumaczenie: Anna Polak
Wydawnictwo: Homo Dei
Wie schnurt ein Mystiker seine Schuhe? Die grossen Fragen und die tagliche Kleinkram
978-83-62579-00-6
religia

Duchowość ma znaczenie tylko wtedy, gdy jest związana z bardzo konkretnym życiem. Musi się wyrazić wszędzie, gdzie się właśnie w tej chwili znajdujemy: w kuchni, biurze, supermarkecie, na dworcu kolejowym. Lorenz Marti nie daje prostych odpowiedzi – obserwuje i zadaje pytania. Nie wygłasza żadnych teorii – zabiera czytelników na wycieczkę w samo serce codzienności. Istnieje wiele teorii na...

Istnieje wiele teorii na temat Boga i świata, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do problemu radzenia sobie ze zwykłymi, praktycznymi wyzwaniami powszedniego dnia. Refleksja nad poważnymi życiowymi pytaniami rodzi się w momencie, w którym się akurat znajduję. Nawet podczas niecierpliwego wiązania butów.
Tak, jak w tej anegdocie: Uczeń słynnego żydowskiego kaznodziei Maggida pozostawił po sobie takie zdanie: „Nie poszedłem do Maggida, żeby studiować u niego Torę, tylko żeby popatrzeć, jak sznuruje buty”. Nie interesuje go abstrakcyjna nauka, lecz konkretne życie. Szuka spotkania z człowiekiem, który żyje tym, co głosi. I wie: być może podczas sznurowania butów odkryje więcej z tajemnicy życia, niż studiując święte pisma.

źródło opisu: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=196

źródło okładki: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=196

renka | 2014-11-07
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2014
Przeczytana: 07 listopada 2014

Bardzo mądra i zaraz prosta w swej mądrości książka. Niezwykłe przemyślenia ukazujące trwać w bliskiej relacji z Jezusem, stąpając twardo po ziemi i będąc pogrązonym w najbardziej prozaicznej, zwykłej codzienności. Nie wiem czy to plus czy minus, ale w ksiązce jest dużo odwołań do mistrzów zen. Jak dla mnie malutki minusik, bo przeciez mamy tak wielu swoich chrześcijańskich mistrzów. Generalnie jednak - polecam.

justi | 2011-07-08
Na półkach: Przeczytane, Religia, Posiadam
Przeczytana: maj 2011

Świetna. Nieoderwana od życia.

Mimi90 | 2016-05-30
Na półkach: 2016, Przeczytane