Wędrówki z Merlinem po Wszechświecie. Przewodnik dla ciekawych wszystkiego od Marsa i kwazarów do planet i wilkołaków

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Melin's Tour of the Universe
83-7337-171-0
gwiazdy, słońce, kosmos, Ziemia, sondy
Legendkiller

Merlin to stworek z innej galaktyki, który już od pięciu miliardów lat pasjonuje się Układem Słonecznym i naszą planetą. Rozwój nauki na Ziemi śledzi od samego początku. W ciągu swego długiego życia miał okazję rozmawiać z ludźmi, którzy dokonali największych odkryć naukowych – Keplerem, Leonardem da Vinci, Magellanem, Dopplerem, Einsteinem, Hubble’em. O naszej Galaktyce i Wszechświecie wie...

O naszej Galaktyce i Wszechświecie wie prawie wszystko. Jeśli fizyka w szkole wydaje ci się za trudna i za nudna, Merlin odpowie na stawiane pytania:
– Czy pewnego dnia jakaś gwiazda może zderzyć się ze Słońcem?
– W jaki sposób automatyczne sondy kosmiczne docierają do odległych planet?
– Co by było, gdyby Ziemia przestała się obracać?
– Dlaczego gwiazdy migoczą? Autor książki – astrofizyk obdarzony talentem popularyzatorskim – przystępnie i rzetelnie objaśnia skomplikowane zagadnienia związane z „obrotami ciał niebieskich” i współczesnymi metodami ich badania.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2002

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Legendkiller | 2011-06-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Wspaniała podróż od naszego układu słonecznego; poprzez odległe galaktyki, napawające grozą czarne dziury, po granice obecnego wszechświata i znajdujące się tam kwazary.

Jeżeli kiedykolwiek Czytelniku zastanawiałeś jak jest urządzony nasz wszechświat oraz jakie prawa w nim obowiązują to z pewnością ta lektura jest dla Ciebie !

j88 | 2015-09-24
BeYourself | 2013-07-21