Słodkie życie

Wydawnictwo: Otwarte
978-83-7515-046-9
allison

Lata sześćdziesiąte. Łódź, Warszawa. Środowisko filmowców, artystów i bon vivantów. Początki karier wielu znanych twórców. Czas szalonych zabaw, wielodniowych balang, licznych skandali, romansów, zdrad i krótkotrwałych miłości. Słodkie życie PRL-u. Opisane bezlitośnie. Z niespotykaną dotąd odwagą. Bez moralizowania. Ewa Maria Morelle to legenda tamtych czasów. Ale wtedy wszyscy znali ją...

Ewa Maria Morelle to legenda tamtych czasów. Ale wtedy wszyscy znali ją pod innym nazwiskiem - Frykowska. Teraz postanowiła opowiedzieć historię burzliwego związku ze swoim mężem Wojciechem Frykowskim (zamordowanym przez sektę Mansona w willi Romana Polańskiego) i opisać tych, którzy tworzyli dzieła fundamentalne dla polskiej kultury. To prawda o tamtych czasach.

źródło opisu: www.otwarte.eu

źródło okładki: www.otwarte.eu

rokita49 Boruta | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016

Smakuję "Powrót do bezsennych nocy" Józefa Hena i w pewnym momencie wspomina, jak w łódzkiej "Honoratce" poznał Ewę Frykowską.Dalsze delikatne napomknienia sugerują jakiś bliski związek.Przejrzałem "Słodkie życie",autobiografię p.Ewy.Jak sama cały czas podkreśla,nie była pruderyjna i takie były czasy.Ile w tych wspomnieniach jest prawdy?.Głośne nazwiska,dziwki,pijaństwo.Nie wyglądało to radośnie.Może kładła się mocno na tym pokoleniu trauma II Wojny Światowej?

jolunia559 JOLA | 2012-01-11

Pewnego pięknego poranka oglądałam sobie Pytanie na śniadanie/może jekieś inny śniadaniowy Badziewiak/Zobaczyłam na ekranie piękną mimo swojego wieku kobietę.Była to Ewa Morelle.Kobieta z bujną,acz ciekawą przeszłością.Modelka,po trochu aktorka,pierwsza kobieta wamp lat sześdziesiątych,celebrytka tamtych lat.Dziewczyna bezpruderyjna,no i co najważniejsze pierwsza żona Wojtka Frykowskiego/operatora zamordowanego w willi Polańskiego przez bandę Mansona/i babcia naszej ślicznej Fryteczki.
Z uśmiechem na twarzy i lekkim przymrużeniem oka pani Ewa opowiadała o swojej książce pt Słodki smak życia.Narobiła ta książka sporo szumu w tzw artystycznym światku ,ukazując prawdziwe życie znanych nam doskonale osób z pierwszych stron gazet w przaśnych czasach PRLu.
Oj działo się wtedy działo i niech nikt nie mówi,że wtedy to było cnotliwie i bogobojnie,a teraz" świat ku zagładzie idzie"
Dorwałam się do tej książeczki i połknęłam ją w krótkim czasie.Plejada barwnych postaci,które mimo ,że nie są...

Natanna | 2012-12-16
Przeczytana: 2007 rok

Autorka przedstawia obraz środowiska artystycznego w latach 60-tych, jest to jednak obraz bardzo subiektywny. Miałam czasem wrażenie, że pani Morelle chce na niektórych wyładować swoje frustracje. Sama niestety była w tym światku tylko i wyłącznie panienką lekkich obyczajów do towarzystwa. Naprawdę nie ma się czym chwalić. Jeżeli kogokolwiek źle przedstawiła to przede wszystkim siebie. Poza tym wartość literacka jej dzieła jest wątpliwa. Natomiast cztery gwiazdki daję za to, że autorka przedstawiła nam w sposób bardzo realistyczny obraz życia środowiska artystycznego lat 60-tych w Polsce i na emigracji.

mariola | 2016-10-02
artdeco92 | 2016-07-27