Więcej niż Osho. Idee, nauki i przekaz kontrowersyjnego guru

Wydawnictwo: Sensus
Mas alla de Osho
978-83-246-2869-8
religia

Duchowy przywódca bogatych, seks-guru czy pierwszy całkowicie szczery mistyk? Kim był Osho? W jaki sposób, dwadzieścia lat po swojej śmierci, wciąż zdobywa nowych zwolenników? Czym różnią się jego słowa od innych nauk duchowych? Co tak naprawdę kryje się za przekazem tego wielkiego mistrza? Ta książka pozwoli Ci wejść do świata głębokiej mądrości i odległych tradycji, aby odnaleźć klucze do...

Ta książka pozwoli Ci wejść do świata głębokiej mądrości i odległych tradycji, aby odnaleźć klucze do interpretacji myśli Osho. Dzięki medytacji, która stanowi sposób na odnalezienie w swym wnętrzu prawdziwej rzeczywistości, nauczysz się żyć w harmonii ze Wszechświatem. Dotkniesz także radości i oświecenia, by na końcu zbliżyć się do poglądów Osho i innych przywódców duchowych na tematy związane z wiarą, starając się rozróżnić pojęcie religii i filozofii spirytualistycznej.

Wybierz się w interesującą podróż w głąb świadomości. Jeśli kiedykolwiek miałeś ambicje podjąć wysiłek bycia kimś, jeśli zastanawiałeś się nad istotą szczęścia, jeśli poszukiwałeś spokoju i ukojenia — na stronach tej książki znajdziesz odpowiedzi.

yggdrasil84 | 2015-02-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 25 lutego 2015

Bardzo ciekawe ujęcie nauczania zarówno Osho, jak i innych przewodników duchowych Wschodu, takich chociażby jak Krishnamurti czy Ramakrishna. W tekst wplecione zostały krótkie, pasujące cytaty zapożyczone od ludzi wybitnych - zarówno Wschodu jak też i Zachodu. Wszystko w zwięzłej, skondensowanej formie. Nauczanie samego Osho może nawet nie wybija się na pierwszy plan, przynajmniej można odnieść takie wrażenie. Autor po prostu koncentruje się w poszczególnych rozdziałach na wybranych zagadnieniach, takich jak ego, medytacja, joga, tantra, zen, umysł, oświecenie, itp. Pisze z pewnym dystansem (a przynajmniej zdaje się nie być zaciekłym emisariuszem) aczkolwiek z wyczuwalną sympatią co w sumie daje poczucie obiektywizmu. Mimo względnej znajomości nauk Osho i doktryn Wschodu praca ta wielokrotnie mnie zaciekawiała momentami. Dobra pozycja dla przypomnienia sobie niajako pewnych treści i uporządkowania ich z jednej strony, lecz myślę także, że to samo można powiedzieć o jej ewentualnej...

Magdalena Bienia | 2012-06-12
Przeczytana: maj 2011

Zachęta do zgłębiania siebie, swojej osobowości a właściwie... dążenie do zrozumienia, panowania nad swoim umysłem i tego, by być jak czysta kartka, posiadać "pusty" i otwarty umysł, być "tu i teraz" a nie rozmyślać ciągle o przeszłości lub przyszłości. Przyjmować to, co nas spotyka w danym momencie, doświadczać każdej chwili, wtedy kiedy własnie trwa.

roszka | 2015-04-16
Przeczytana: 14 maja 2013