W księżycową noc na ołobockich polach

Wydawnictwo: Urząd Gminy Sieroszewice
historyczna
Niehalo

Książka poświęcona jest ludziom i wydarzeniom, które miały miejsce w 1943 roku w miejscowości Ołobok. W roku 2007 mija 64 rocznica od daty katastrofy samolotu 138 dywizji, typu Halifax JD-154, który miał dokonać zrzutu dla organizacji podziemnych działających w Wielkopolsce, w tym również dla placówki w Ołoboku. Do opisania tej akcji nakłonił autorkę wójt gminy Sieroszewice Pan Czesław Berkowski. Wydanie książki przypada w roku jubileuszowym 800-lecia istnienia Ołoboku. Ksiązka została sfinansowana z budżetu Gminy Sieroszewice.

źródło opisu: http://www.archiwum.sieroszewice.pl/index.php?id=64&n_id=140

źródło okładki: zdjęcie autorskie