Francuski dla bystrzaków. Kurs dla początkujących

Tłumaczenie: Katarzyna Rojek
Seria: Dla Bystrzaków
Wydawnictwo: Helion
French for Dummies
9788324631933
Piotr

Parlez-vous français? Bien sûr -- wspaniały język! Poznaj magię języka miłości... Francuski jest bez wątpienia jednym z najbardziej intrygujących języków. Fakt, że zaledwie nikły procent Polaków potrafi się nim płynnie posługiwać, sprawia, że rynkowe zapotrzebowanie na osoby znające ten język nieustannie rośnie. A nauka jest prostsza, niż myślisz. Profesjonalne materiały dydaktyczne to połowa...

Parlez-vous français? Bien sûr -- wspaniały język!
Poznaj magię języka miłości...

Francuski jest bez wątpienia jednym z najbardziej intrygujących języków. Fakt, że zaledwie nikły procent Polaków potrafi się nim płynnie posługiwać, sprawia, że rynkowe zapotrzebowanie na osoby znające ten język nieustannie rośnie. A nauka jest prostsza, niż myślisz. Profesjonalne materiały dydaktyczne to połowa Twojego sukcesu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie podręcznik oparty na znanej na całym świecie metodzie Berlitza. Będzie on stanowił doskonały substytut każdego kursu językowego lub stanie się jego znakomitym uzupełnieniem. Z pewnością docenisz go, jeśli szukasz książki oferującej klarownie opisaną gramatykę, a przy tym pomysły na praktyczne zastosowanie poznanego słownictwa. Naucz się porozumiewać po francusku w podróży, restauracji, muzeum i podczas zakupów. Odkryj szerokie możliwości stosowania tego języka także na co dzień -- nie bez przyczyny przecież ukuto dlań nazwę "język miłości".

- Ćwicz wymowę oraz akcent i prowadź płynne rozmowy po francusku.
- Sprawdź, jak można gładko opanować gramatykę i odmianę czasowników.
- Poznaj i naucz się stosować na co dzień idiomy i popularne powiedzenia.
- Dowiedz się, jak sobie radzić w sytuacjach zaskakujących oraz kryzysowych.

Ponadto znajdziesz tu dekalogi: 10 zdań, dzięki którym staniesz się prawdziwym Francuzem, 10 świąt, które trzeba zapamiętać, 10 wyrażeń, których nie wolno używać, oraz 10 sposobów na szybkie opanowanie języka francuskiego.

DODATKI SPECJALNE:
Dialogi z książki na płycie CD
Tabele odmiany czasowników
Słowniczek polsko-francuski i francusko-polski

mrsalwaysright | 2014-05-31
Przeczytana: 30 maja 2014

Poliglotą być

Sześć lat nauki języka francuskiego i nagle: język niemiecki! Liceum bez wyboru drugiego języka wita. Życie jest życiem, więc w przeciągu pół roku z mojej głowy wywietrzały co trudniejsze struktury gramatyczne, by po roku przywitać w swoim gronie wszelkie podstawy tego pięknego romanistycznego języka. Tonący chwyta się nawet brzytwy, dlatego postanowiłam dać szansę serii „Dla Bystrzaków”. Cieszy się ona niemałą sławą zarówno za granicą, jak i w naszej Polsce… z subtelną różnicą w tłumaczeniu, bezsprzecznie wynikającą z uwarunkowań kulturowych. W UK książki zwane są „for Dummies”, co przez Polaków mogłoby zostać odebrane z oburzeniem. Ach, niepojęty humor brytyjski.

Po pierwsze, design serii, w tym wypadku Francuskiego dla bystrzaków idealnie sprawdza się w nauce. Całość treści jest bardzo przejrzyście pogrupowana i bez problemu można odnaleźć interesujące nas zagadnienia, z którymi mamy problem. Dodatkowo załączona została płyta CD z nagraniami dialogów, które...

Patrycja | 2012-08-31

„Francuski dla bystrzaków” to znakomita propozycja dla wszystkich osób,które chcą nauczyć się języka francuskiego w łatwy,przyjemny i szybki sposób. Jest to książka z serii „Dla bystrzaków” wydana przez wydawnictwo Septem.

Na samym początku książki znajdziemy dość obszerny spis treści. Następnie możemy przeczytać krótką informację o autorkach podręcznika oraz podziękowania. Czytelnik powinien również zapoznać się ze wstępem,w którym znajdziemy takie informacje jak z czego składa się książka,jak została podzielona,ikony które zostały w niej zastosowane oraz konwencje,którymi posłużyły się autorki. Dzięki piktogramom oraz innym oznaczeniom czytelnik łatwiej odnajdzie się w książce i będzie wiedział czego w danym momencie może się nauczyć.
Książka podzielona jest na pięć części i zawiera dwadzieścia jeden rozdziałów. Część pierwsza zatytułowana „Na dobry początek” ma za zadanie wprowadzić nas w język francuski,zapoznać z zasadami,nauczyć powitania i pożegnania. Część druga „Francuski...

KasiaN | 2015-03-01
PannaAnna | 2013-01-21