Rodzina Malavogliów

Wydawnictwo: Czytelnik
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
I Malavoglia
Róża_Bzowa

Werystyczna powieść Giovanniego Vergi z 1881 r., pierwsza z planowanego cyklu pięciu powieści (ostatecznie ukończone zostały dwie). Zasadniczym problemem poruszonym w utworze jest życie na ubogiej sycylijskiej wsi w XIX wieku, kiedy tradycyjne sposoby utrzymania się okazują się przestarzałe wobec rozwoju gospodarczego. Tytułowa rodzina Malavogliów przez całe pokolenia trudniła się rybactwem, co staje się coraz mniej opłacalnym zajęciem.
Wstępem opatrzył Julian Stryjkowski

źródło opisu: wikipedia

BetiFiore | 2013-01-13

Przeczytałam w oryginale. We Włoszech to pozycja obowiązkowa w szkołach (w kazdym razie kiedys była, teraz nie wiem). Jak dla mnie troche przyciężkawe.

un_forestiero | 2016-09-04
Wiola | 2015-07-19