Baha'u'allah i Nowa Era

Baha'u'alla and the New Era
Religia, Bahaizm
religia
mhm

Wprowadzenie do wiary baha'i. "W grudniu 1914 roku, na skutek rozmowy z przyjaciółmi, którzy spotkali Abdul-Bahę, oraz po przeczytaniu kilku pożyczonych broszurek, zapoznałem się po raz pierwszy z naukami wiary baha'i. Uderzyły mnie od razu ich jasność, potęga i piękno. Odniosłem wrażenie, że odpowiadają one dokładniej i dostateczniej potrzebom współczesnego świata, niż którykolwiek z...

Wprowadzenie do wiary baha'i.
"W grudniu 1914 roku, na skutek rozmowy z przyjaciółmi, którzy spotkali Abdul-Bahę, oraz po przeczytaniu kilku pożyczonych broszurek, zapoznałem się po raz pierwszy z naukami wiary baha'i. Uderzyły mnie od razu ich jasność, potęga i piękno. Odniosłem wrażenie, że odpowiadają one dokładniej i dostateczniej potrzebom współczesnego świata, niż którykolwiek z systemów religijnych, z którymi dotychczas się spotkałem - podjęte zaś studia pogłębiły tylko i potwierdziły to wrażenie." (Dr J. E. Esselmont "Przedmowa autora")
Ciekawostki: Książkę na język polski przetłumaczyła Lidia Zamenhof, córka twórcy języka Esperanto. Była pierwszą polską bahaitką.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mhm | 2011-06-22
Przeczytana: czerwiec 2011

Książkę Esselmonta można nazwać unikatową. Poprawki naniósł sam Abdul - Baha (syn Bah'u'allaha i jedyna osoba mająca prawo interpretować Jego pisma). Polecam wszystkim pragnącym zaznajomić się z wiarą Baha'i, ponieważ ze wszystkich dostępnych w Polsce książek o tej tematyce jedyne ta na dostatecznym poziomie porusza najważniejsze zagadnienia (życiorys Bab'a, Baha'u'allaha, postępujące objawienie, osoba Boga, modlitwa, jedność Religi i świata, droga do pokoju, stosunek Religi do nauki oraz proroctwa Baha'u'allaha)oraz jest bogata w cytaty ze świętych pism Baha'i.

Connie Wozniak | 2011-11-16
Na półkach: Teraz czytam