Morgan's Surprise

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Powertools". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Samhain Publishing
978-1-60928-337-7
Anima_Vilis

Note to self: When confessing a crush on an ultra-hot construction worker to your best friend, make sure he’s not standing right behind you. If Morgan thought spilling the beans on her lust for Joe would scare him off, she couldn’t have been more wrong. Following her birthday wish gone awry, the hunk is treating her to one surprise after another. From little things that make her smile to...

If Morgan thought spilling the beans on her lust for Joe would scare him off, she couldn’t have been more wrong. Following her birthday wish gone awry, the hunk is treating her to one surprise after another. From little things that make her smile to lavish, romantic dates, Joe is turning out to be the stuff of dreams

Joe’s attentions to the sexy pastry shop owner begin as lighthearted fun. Until he finds out about the past that, until now, has made her keep him at arm’s length. Determined to show her seeking pleasure is no crime, he sets out to fulfill her steamiest fantasies—with a little help from three of his best friends.

After a four-course birthday adventure, which presents Morgan as the sweetest imaginable dessert, she expects Joe to walk away. But now that Joe’s brought Morgan out of her shell, he’s hungry for something he never expected to crave—a forever kind of love.

źródło opisu: samhainpublishing.com

źródło okładki: samhainpublishing.com

Anima_Vilis | 2011-07-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 lipca 2011

Ten tom czytało mi się o wiele lepiej od poprzedniego. Odniosłam wrażenie lepszej akcji i jakiegoś gustu w sferze seksualnej. Pomijam fakt że to raczej opowiadanie i że książka posiada ponownie 3 główne wydarzenia.
Przynajmniej dobrze się czyta.:)

Ewa | 2017-02-02
Przeczytana: 18 marca 2017