Krytycy i sztuka

83-08-03507-8
sztuka, esej, krytyka sztuki
sztuka
Snoopy

Kolejny tom pism znakomitego historyka i teoretyka sztuki to zbiór rozważań Profesora o metakrytyce. "Pierwsza próba metakrytyki, która przychodzi po krytyce, zastanawia się nad sposobami jej uprawiania, wtrąca swoje trzy grosze, niby z dystansu, ale jednak. Z tym, że greckie metá (z acc.) znaczy po, ale znaczy również (z gen.) pośród, między. Metakrytykę uprawia się między krytykami, wśród...

"Pierwsza próba metakrytyki, która przychodzi po krytyce, zastanawia się nad sposobami jej uprawiania, wtrąca swoje trzy grosze, niby z dystansu, ale jednak. Z tym, że greckie metá (z acc.) znaczy po, ale znaczy również (z gen.) pośród, między. Metakrytykę uprawia się między krytykami, wśród swoich. Żeby gra, którą prowadzimy, gra o sztukę ze sztuką, mogła toczyć się dalej". (ze wstępu)

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2004

źródło okładki: www.wydawnictwoliterackie.pl