Mroczne pragnienia

Wydawnictwo: Da Capo
Darkest longings
83-86611-40-5
dona

Wydawać by się mogło, że wojna i miłość to dwie sprzeczności, a jednak... "Mroczne pragnienia" to historia arystokratycznej rodziny francuskiej w czasie okupacji. Skomplikowane uczucia, zdrada, kolaboracja, a wszystko to przyprawione mocną dawką seksu, tworzą mieszankę wybuchową, która steruje zawiłymi losami bohaterów.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1995

źródło okładki: Da Capo

gatta | 2012-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2012

Zaskakujące zakończenie rekompensuje wolny rozwój zdarzeń. Mimo wszystko polecam :)

czarny__aniol84 | 2012-09-11
Przeczytana: 13 września 2012

Bohaterowie:

Rodzina Lorvoire (Francja):

Ludwik - ojciec, bardzo kocha swoją zwariowaną żonę i dzieci
Solange - matka, zwariowana i bardzo pozytywna.

Lucjan - brat, przystojny wojskowy, wygrał w orła i resztę i nie musiał się żenić.

Monika - siostra, na obsesję na punkcie znalezienia miłości, pała z miłości do każdego mężczyzny, którego spotka, od razu nazywa go swoim narzeczonym i snuje plany małżeńskie, po czym za każdym razem jest zdruzgotana, gdy okazuje się że są to nierealne plany, z początku nienawidzi Klaudyny (jest zazdrosna o rzekomą miłość Klaudyny i Franciszka), później jednak się z nią zaprzyjaźnia.

Franciszek - nasz główny bohater, Francuz, brzydki, ale z charyzmą, przegrał w orła i reszkę i jemu przypadł obowiązek małżeństwa i zapewnienia ciągłości rodu. Podejmuje próby zniechęcenia Klaudyny do małżeństwa z nim, ta jednak nie rezygnuje, poślubia ją więc. Zachowuje jednak dystans. Stawia sprawę jasno - po urodzeniu mu przez Klaudynę męskiego potomka pozwoli jej...

magdalene | 2016-10-29
nietoperzyca | 2016-09-14