Szkoła Gwiazd: Wielka szansa

Cykl: Szkoła Gwiazd (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
Fame School: Reach for the Stars

Chloe uwielbia śpiewać i w swoim pokoju ćwiczy całymi godzinami. Ze szczotką do włosów, udającą mikrofon, wyobraża sobie tłumy fanów, dla których śpiewa. Nic dziwnego, że kiedy trafia się jej szansa spełnienia marzeń, postanawia zrobić wszystko, żeby jej nie stracić. Za wszelką cenę chce dostać się do Rockley Park - słynnej szkoły, w której uczą się przyszłe gwiazdy muzyki pop. Jednak wcześniej musi przekonać rodziców, że jej ambicje mają sens. Chloe wie, że czeka ja trudna droga, bo kariera piosenkarki to nie tylko blaski i czar sławy. Czy jej marzenia się spełnią?

Veronica | 2014-10-26
Przeczytana: 24 października 2014

Fajne, ale nie miałam wrażenia, że czytam o gimnazjalistce :)

koniaralisa13 | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Ta seria jest super!!!!!!!! <3 Łatwo się czyta i są duże litery!!!!!!!! :D Jest to 1 t. przygód Chloe Jenkins, która marzy o tym, by zostać piosenkarką.... :D Czy uda jej się przekonać rodziców, że naprawdę może iść do Rockley Park, szkoły gwiazd, gdzie ma szansę rozwinąć swój talent i zostać w przyszłości piosenkarką?....:)
Gorąco zachęcam do lektury!!!!!!! ;)

Nie pamiętam dokładnie tej serii ani żadnej z poszczególnych części, bo czytalam je ponad dwa lata temu albo nawet więcej i przyznam, że na początku ta seria była w miarę do zniesienia, ale nie była też zbyt urzekająca. Do dziś pamiętam jak irytował mnie sposób, w jaki została napisana. Obecnie zastanawiam się jak mogłam coś takiego czytać. Jednak przyznam, że mój gust czystelniczy od tamtego czasu zmienił się całkowicie. Jednym słowem nic ciekawego, idealna seria dla 10-letnich dziewczynek, a nawet młodszych.

Afrodyta | 2010-12-01
Na półkach: Przeczytane, 2010, Biblioteka
Przeczytana: 01 grudnia 2010

Książkę przeczytałam w jakąś godzinę. Trochę mnie zawiodła. Oczekiwałam czegoś więcej. Można było przewidzieć dużo rzeczy, szkoda, bo tak to mogłaby być naprawdę fajna.

Rosalia | 2013-10-10

Tej książki nie polecam nikomu, a już ZWŁASZCZA nie polecam jej dziewczynkom w przedziale wiekowym, na który została ona przeznaczona. Skoro dzieci czytają, podrzućmy im wartościowe lektury, a nie absolutnie płytkie i plastikowe czytadło, które cudem tylko nie zostało zekranizowane przez Disney Channel.

Carrownica | 2011-07-01

Pierwsza część Szkoły Gwiazd to chyba najlepsza z wszystkich części (a przynajmniej tych, które przeczytałam). Chciało się czytać następne części. Czytając czułam się jakbym to ja była główną bohaterką.

Kanakuji | 2011-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2011

Extra książka ja też chciałabym mieć taką szanse do zostania aktorką :).
I pisarką ;).

jariede | 2016-01-02

Przyjemna książka, dla kogoś w wieku 10-11 lat idealna. Czyta się szybko, wręcz ma się ochotę pożerać następne tomy.

| 2013-05-06

Szkoła dla przyszłych gwiazd. Część 1. \

Część pierwsza tej serii kojarzy mi się trochę źle, a to są moje osobiste sprawy związane z tatą, więc zostawmy to sobie w spokoju, bo ta różowa książeczka jest jedną z moich dawnych, ukochanych lektur.
Trzynastoletnia Chole i jej przyjaciółka Jess dowiadują się do eliminacjach do nowej szkoły, Rockley Park, która szkoli przyszłych twórców muzyki rozrywkowej. Eliminacje te wygrywa Chole, przechodzi przez koszmar przesłuchań na miejscu i w końcu dostaje się tam. Droga ta nie jest usłana różami. Najpierw rodzice, którzy, jak wszyscy inni, chcieliby, żeby córka odrabiała lekcje i była dobra w gimnazjum, później zazdrosna Jess, przesłuchania, stres i w końcu przyjazd do nowej szkoły i spełnienie marzeń. Tyle, jeśli chodzi o fabułę, bo książka jest naprawdę krótka. Ma zaledwie 121 stron, a czcionka jest naprawdę duża, jednak czyta się bardzo miło.
Kiedy...

Asiuniiaa | 2013-12-12

Czytałam tą książkę dawno,ze trzy, cztery lata temu. Wtedy nawet mi się podobała, ale nigdy nie na tyle, żebym przeczytała całą serię, chociaż nie raz się do tego zabierałam, ale po prostu nie potrafiłam. Może dlatego, że styl w jakim została ona napisana, był zbyt prosty, nawet jak dla dziesięcioletniej dziewczynki, która nie miała zbyt wygórowanych oczekiwań. Tak, czy inaczej nie polecam. Jak o tym myślę, wolałabym już przeczytać tradycyjne baśnie, niż książki z tej serii.