Trzydzieści Wyznań

mhm

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mhm | 2011-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Zawsze z obawy nie sięgałam po książki z zakresu religii napisane w czasach jeszcze nie tak wolnej Polski. Bałam, się że będą czystą ateistyczną nagonką i mało w niej będzie o samej wierze. Na szczęście bardzo się myliłam w tym przypadku. Pan Andrzej Tokarczyk stworzył ciekawą panoramę Polskich "innowierców" (choć o wiodącym kościele Rzymskokatolickim również wspomina). Oprócz samej teorii każdej z religii pisze również skąd w Polsce wzięli się jej wyznawcy, o funkcjonowaniu wspólnot, oraz porusza konteksty historyczne. Wszytko w lekkim, niemal powieściowym stylu. Warto sięgnąć choćby po to by na głos o tym, że nasz sąsiad, kolega z pracy czy ktoś z rodziny "wierzy inaczej" nie przyklejać mu od razu plakietki "sekciarza".

cerata | 2015-09-11
mistan | 2014-11-04