Aliens vs Predator: Wojna część 1

Aliens vs Predator: War
aliens, predator, mega komiks
komiksy
ahenathon

Machiko Noguchi, teraz członkini jednego z klanów Predatorów, zmuszona jest nie tylko zmagać się z surowymi obyczajami swoich nowych towarzyszy, ale także uczestniczyć w kolejnych polowaniach na obcych. Wszytko ulega jednak zmianie, kiedy ponownie staje twarzą w twarz z naukowcami uwięzionymi na terenach łowieckich Predatorów.

źródło opisu: TM-Semic, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wkp | 2013-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 1999 rok

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ LXXXVI

Machiko Naguchi jako jedyny człowiek wstąpiła do klanu Predatorów. Nie może się jednak do końca odnaleźć w ich świecie, choć jednocześnie zaczyna zatracać coraz bardziej swe ludzie cechy charakteru. Tymczasem Predatorzy szykują się do największych łowów w dziejach. Łowów, które mają się odbyć na zamieszkanej przez ludzi planecie bunda, a które stanowić będą prawdziwą wojnę...

Komiksy o Obcych trudno jest nazwać ambitnymi, ale nie zmienia to faktu, że stanowią całkiem niezłą rozrywkę i jako takie sprawdzają sie idealnie. Akcja, krew, odrobina grozy... wszytsko to miesza sie w typowy survival horror czasem lepszy nawet od większości filmów z serii.

I tak też jest w przypadku "Wojny", kontynuacji Aliens vs Predator (który zainspirował film). Kto widział słaby obraz Andersona wie o czym mówię. Komiks nie ma może elementu zaskoczenia tak ważnego w horrorze, ale zarazem ma w sobie to coś, czego filmowi brakuje. Jakąś taką oldschoolową magię.

"Wojna" nie...

SeVIIen | 2014-10-04