Tomb Raider 2/2001

Tłumaczenie: Arkadiusz Wróblewski
Cykl: Tomb Raider (tom 2)
Wydawnictwo: TM-Semic

Zawiera historię "Maska Meduzy" cz.2

źródło opisu: Opis autorski

Wkp | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Lara traci swojego mentora i opiekuna, ale do jej życia powraca były ukochany, wieczny cwaniaczek, Chase, z którym kontynuuje poszukiwania Maski Meduzy...

Tomb Raider to moja ulubiona seria gier. Nie najlepsza w jaką grałem, ale z wielu powodów, choćby sentymentu do Indiany Jonesa, pobudza we mnie jakieś dziecko. Fabuły TR nie są mocna stroną i przeciętny jest także ten album. Ba, gorszy od większości gier. Niezłą stronę graficzną psuje marne wydanie, ale i tak jest w tym coś miłego. I warto sięgnąć - choćby po znakomite przekomarzania Chase/Lara na samym początku. Choć cała reszta, łącznie z przerażającą przewidywalnością zabijają wszystko.

Booka | 2013-05-18
Na półkach: 2013 ◄, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2013

Druga odsłona przygód Panny Croft. Wiele się wydarzyło po tym jak wraz z Comptonem Lara przybyła do Nepalu. Nasza bohaterka spotyka dawnego znajomego i razem wyruszają na poszukiwania zaginionej maski. Co jeszcze się wydarzy? Czy Lara może zaufać Chase'owi - temu samemu, którego uważa za oszusta? Jaką szokującą tajemnicę odkryje? I w końcu czy odnajdzie Maskę Meduzy?
Odpowiedzi na te pytania w drugiej części komiksu.

Tak, jak w przypadku pierwszej części, tak i tutaj polecam komiksowe przygody Lary. Podobnie jak w pierwszej części cyklu mamy ładne rysunki i wartką akcję, choć część pierwsza była ciut lepsza pod względem tego drugiego elementu. Tutaj czasem było za dużo docinek w dialogach między Larą a jej dawnym znajomym, co czasami mnie denerwowało.

ShadowDevil | 2012-05-26
Przeczytana: 2012 rok

Po prostu - dobra fabuła i świetne rysunki Adny'ego Parka. :)

CherryRED | 2015-04-17
Beo | 2015-01-20